Büyü Nedir?Nasıl Yapılır?Cesitleri....

'Hikayeler/Efsaneler' forumunda CRASH tarafından 30 Mayıs 2006 tarihinde açılan konu

 1. CRASH

  CRASH OyunBozan

  Katılım:
  29 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ütopya

  BÜYÜ VE ÇEŞİTLERİ
  Büyü Nedir?

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  İyi veya kötü sonuç almak için tabiat öğelerini,yasalarını etkilemek ve olayların olağan düzenlerini değiştirmek için yapılan olayların bütümüne BÜYÜ(sihir,tılsım)diyoruz.Bu anlamı ile kelimenin kavramı genişlemiş oluyor;bu deyim Fransızca'daki Magie kelimesinin bilim dilindeki kullanışını karşılıyor.Halk dilinde büyü, daha dar bir alanda kalan işlemler için kullanılır;bir kimseyi sevdiği kişinin arasını bozmak,düşmanını kötü duruma düşürmek,birisini öldürmek,mahvetmek,bir kişinin kendisine sevgi beslemesini sağlamak için çeşitli büyüler vardır.Üç türlü büyü vardır.En büyüğü Kırmızı büyü olmak üzere,Kara büyü ve Ak büyü adında üç büyü çeşidi bulunmaktadır.

  Büyü Zamanı

  Büyününde bir zamanı vardır.Genellikle büyüler gece vakti yapılır.Bunun nedeni belli değil.Nedeni şu olabilir;büyü bir doğaüstü olayı olduğu için,karanlık güçlerle ilgili olduğu için gece vakti yapılmaktadır.Yalnız şöyle bir vakit vardır; kötü büyü yapmak isteyenler ayın 15'inden sonra yaparlar.İyi büyü ise tam tersi, yani ayın 1'inden 15'ine kadar.Bu da ayın gökyüzündeki büyülme ve küçülme hareketlerine bağlıdır.

  Ak Büyü

  Birini kendine bağlamak,sevgiliyle arayı güçlendirmek,aylardır görmediği kimseyi hemen gelmesini bağlamak,düşmanın dost olmasını sağlamak,mahkemelerde haksız yere suçlanan bir kimse için;hak yerini bulsun amacıyla,gözü dışarıda erkeklerin karısına bağlı olmasını sağlamak,boşanmayı engellemek gibi,amacı iyilik olan büyülere ak büyü denir.

  Ak Büyüde Kullanılan Malzemeler

  Kuşkonmaz,elmas,portakal,zümrüt,fasülye,incir,kaz,tavuk,zeytinyağı,horoz,inci,yumurta,ateş,ayçiçeği,elma,su,süt gibi...

  Ak büyü zararsızdır.Tek zararı,bir kişiye uyguladığınızda o kişinin size bağlı olması kendi görüşünün değişmesidir.Yani bir insan sizi sevmiyorsa,onun sizi sevmesini sağlıyor ve düşünce yapısını bozuyorsunuz.Onun dışında fiziksel yada ruhsal bir bozulma yapmıyor.Kimi bilginlere göre ak büyünün zararsız yani günah olmadığı savunulmuş; kimi bilginlere göre büyünün her türlüsü günah olduğu savunulmuştur.

  Kara Büyü

  İkinci kötü büyülerdendir.Amacı;bir insanı mahvetmek,öldürmek,ruhsal ve fiziksel yapısını bozmak,ağır izler bırakmak,kaza bela bulaştırmak,yapılan insanın işlerinin ters gitmesini sağlamak,karanlık güçlerle işbirliği yapmak kara büyünün özelliklerinin birkaçıdır.

  Kara Büyüde Kullanılan Malzemeler

  Yarasa gözleri ve kanı,kara kedi,idrar,kan,ceset parçaları,kurbağa kanı ve gözü,karga kanı ve gözü,mezar toprağı gibi...

  Kara büyü tamamen zarar amaçlıdır.Bunla ustalaşmış büyücüler herşeyi göze alır ve yapabilirler.Güçlerini karanlık güçlerle işbirliği yaparak alırlar.Bazı karanlık güçlerden gelecekten haber bile alabilirler.Bazıları ölü falına baktığını söylerler.Bunu da karanlık güçlerin yardımıyla öğrendiğini iddia ederler.Etrafınızda ölü falına bakan insanlar vardır,iyisi mi siz onlardan uzak durun.Kara büyü tanrıyı inkar etmek demektir.Büyücülerde bunu bilirler.Çünkü bunlar etrafa kötülük yapmak,kendi büyüklüğünü gösterip tanrıyı hiçe sayarlar.

  Kırmızı Büyü

  En büyük kötülük büyüsüdür.Amacı insanları öldürmek,sakatlamak,intihara sürüklemek,karanlık güçlerin desteğini almak,derin izler bırakmak,lanete bulaştırmak,ölülerle anlaşmak,gelecekten haber vermek gibi

  Kırmızı Büyüde Kullanılan Malzemeler

  Genellikle insan ve hayvan cesetleri ve kara büyüde kullanılan malzemeler.

  Kırmızı büyü Afrika kabileleri,Haiti,balta girmemiş ormanlar,ilkel kabilelerde başlamış ve buradan dünyaya yayılmıştır.En güçlü kırmızı büyüler halen Afrika'da yapılmaktadır.Buraya gelen turistler ve kötü amaçlı kişiler,bilgileri kendileri almakta ve çeşitli yerlere yaymaktadırlar.Vudu denilen büyünün merkezi Haiti'dir.Bu büyüde ilginç danslar ve müzikler yapılarark ceset parçaları kullanılarak,ölü ruhları harekete geçirmeyi ve karanlık güçlerle işbirliği yapmayı amaçlarlar.Kırmızı büyü ile bazı örnekler vermek gerekirse;zarar verilecek kişinin kuklasını yaparlar.İlgiç dualar ve kullanlıan ceset parçaları birbirini izler,karanlık güçlerle anlaşılır.Artık o kukula o kişinin aynısıdır.Kuklaya iğne batırsa, kişi kendisinde iğne batmış ağrılar hissedecek,bir yerden bir yere kalksa sebepsiz intiharlara kalkışacak.Bacağını kopartsa bacağı kopacak.Bir başka örnek ise,ustalaşmış büyücüler, ölüleri hipnoz tekniği ile mezardan kaldırmaktadırlar.Mezardan kalkan ölü ne haldeyse o halde kalkar.Genellikle yarı iskelet yarı ceset halinde.O ölü ceset artık büyücünün elindedir ve uzaktan kumanda gibi onu yönlendirmektedir.

  İslama Göre Büyü Yapmak Günah Mıdır?

  islam bilginlerine göre sihir şöyle değerlendirilmiştir.Hayali, gerçek zannettirmek amacıyla beş duyu organımız üzerinde aldatıcı bir etki yaratmadır denilmiştir.Yukarıda bahsettiğimiz büyülerin bir kısmı gerçeklik payı taşısada bazıları tam kanıtlanmamış ve yalan olanları da vardır.İslam inancına göre büyü şirktir.Haram kılınmıştır.İnsanlar ne kadar büyü yapmaya kalkışsalarda İlahi Güç(Allah) tarafından kabul edilmedikçe büyünün gerçekleşme oranı çok azdır.Büyü en büyük günahlardan biri olarak sayılmış,Allah'a şirk koşmaktan en büyük 7 günah içinde 2. sırada yer almıştır.

  Sınırötesinin yorumu

  Siz siz olun böyle sapkınlık veren olaylara bulaşmayın .Büyüyü yaptığınız kimsede sizde bir belanın içinde olacaksınız.Yapabileceğinizi kendi imkanlarınızla gerçekleştirin.  -------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  AŞK ÇAYI BÜYÜSÜ

  Aşk çayı büyüsü, Pazartesi, Salı veya Cuma günlerinde, ilk dördünden hemen sonra, dolunay olmadan yapılırsa etkili olur.

  Çaydan başka şunlara ihtiyacınız olacak:

  3 mum (kırmızı, pembe, ve yeşil)
  4 karaman kimyonu tohumu (Carum carvi)
  4 rezene tohumu (Foeniculum vulgare)
  3 kuşburnu yani gül meyvesi
  5 yenilebilir nitelikte gül taç yaprağı

  Eğer yenilebilir nitelikte gül taç yaprağı bulamazsanız, gülsuyu yahut gülkurusu da kullanabilirsiniz. (gülleri çaya karıştıracağınız için böcek ilaçlaması yapılmadığından emin olun).

  Mumları yakın ve onları çaydanlığa yakın bir yere dikin. İki bardak memba suyunu çaydanlığa dökün, diğer malzemeleri ve çayı bu suya katın ve ağır ağır kaynatın. Çay kaynarken çıkan buharın üzerinden ellerinizi üç kez geçirin ve içinizdeki aşka konsantre olun. Çayı bir fincana dökün ve rahat bir yere oturun. Eğer sevdiğiniz kişinin bir fotoğrafı varsa çayı içerken bu fotoğrafı görebileceğiniz bir yere koyun ve şu sözleri söyleyin :

  "I lift this cup to my lips,
  I drink it slow with tiny sips,
  Rose, tea, caraway,
  And fennel cause love to stay.".
  Götürüyorum bu fincanı dudaklarıma,
  Yudum yudum içiyorum onu, yavaşça,
  Gül, çay, karaman kimyonu, ve rezene
  Benim için tutun aşkı vermeyin kimseye


  ŞİFALI TÜTSÜ BÜYÜSÜ

  Bu oldukça kolay bir büyüdür. Yalnızca tütsü yakıcısına, çabuk alevlenir mangal kömürüne ve bir çimdik gül taç yaprağına ya da civanperçemine (Achilla millefolium) ihtiyacınız var. Bu büyüyü her Salı günü yeni Ay'dan sonra ve eğer mümkünse Venüs'ün saatinde yapın.

  Yaprakları tütsü yakıcısına atın ve duman çıkarken, bu dumanın içinde ya da kömür korlarında sevgilinizin yüzünü hayal edin. Büyünün gerçekleştiğini hissedene dek şu sözleri tekrarlayın:

  "Magick herbs, burn in fire,
  Bring to me my heart's desire." Şifalı otlar, yanın ateşte
  Götürün beni kalbimin isteğine.


  ELMA BÜYÜSÜ

  Cadılar için kutsal olan elma, aşkın sihirli bir sembolü ve seksüel cesareti arttırıcıdır. Eğer bir elmayı tam ortasından keserseniz göreceksiniz ki içindeki beş çekirdek mükemmel bir beş köşeli yıldız formundadır. Üstelik elmanın kırmızı derisi de onu bir çemberle çevrelemektedir. Bazı yerlerde eğer bir elmanın kabuğunu hiç koparmadan soyup yere düşürürseniz, bu kabuğun alacağı şeklin gerçek aşkınız olacak kişinin isminin baş harfinin şekline gireceğine inanılır.

  Genç bir kız tarafından kendisini en çok seven talibini bulmak üzere yapılan bir başka büyüde, bu kız, taliplerinin sayısı kadar elma çekirdeğini almış ve bunların her birini onlardan biri gibi düşünerek aleve atmıştır. Kızın aşkıyla yanıp tutuşan talibin çekirdeği, burada, en yüksek sesle patlayan çekirdektir.

  Neyse, biz kendi büyümüze dönelim. Bu çok kolay bir büyüdür ve bir elmadan başka hiçbir şey gerekmez. Her yeni aydan sonra bir elmayı iki elinizle tutarak güneş ışığı alan bir yere oturun ve elmadan ilk ısırığı almadan önce şu sözleri söyleyin.

  "O lovely lady, Goddess of Might,
  I honor your beauty and love.
  Bring to me a love that is right
  Sent by the stars above." "
  Ey güzel leydim, Kudretli Tanrıça,
  Sonsuzdur güzelliğiniz ve aşkınıza saygım
  O gerçek olan aşkı alıp getirin bana
  Arasından gökteki yıldızların.


  İlk ısırığı alldıktan sonra, en az elmanın çekirdeklerinin oluşturduğu yıldızı düşündüğünüz kadar, Tanrıçayı ve gökteki yıldızları da düşünün ve bu tatlı, güzel kokulu aşk-meyvasının, çılgınca bir aşka dönüştüğünü!


  AŞK KEKİ BÜYÜSÜ

  İşte rüyalarınızın erkeği için pişirebileceğiniz bir büyü, bir kek için gerekenlerden başka şunlara ihtiyacınız olacak:

  Bir çimdik yenilebilir gül taçyaprağı kurusu
  Bir çay kaşığı tarçın
  Dolunaylı bir gece...

  Kek için gereken karışımın içine diğer maddeleri de katıp şunları söyleyin:

  "A drop of moon blood,
  A pinch of rose,
  Add cinnamon to please his nose." "Bir damla ay kanı,
  Bir çimdik gül ve tarçın,
  Güzel kokular sunun onun burnuna

  Ardından, kek piştiğinde onu fırından çıkarıp şu sözleri üç kez tekrarlayın:

  "With each bite, we two entwine,
  This spicy cake will make him mine." "Kenetlenip birleşeceğiz, her dişleyişinde
  Benim olacak o, bu baharatlı kek sayesinde.

  Şimdi koca bir dilimle ona servis yapmanın tam zamanıdır!


  TAROT BÜYÜSÜ

  Tarot Büyüsü uzun zamandır kullanmadığınız eski bir Tarot destesiyle veya bu büyü için özellikle satın alacağınız yeni bir desteyle yapılır. Bu büyü sayesinde aranızdaki aşkı güçlendirebilir veya aşık olduğunuz kişiyi cezbede bilirsiniz.

  Bir Tarot destesi haricinde şunlara ihtiyacınız olacak :

  Pembe veya kırmızı bir mum
  Gül taçyaprakları
  Pembe bir giysi
  Sizin ve sevdiğinizin birer fotoğrafı

  Tarot kartları içerisinden aşkı, şehveti, iletişimi, mutluluğu ve buna benzer, bir ilişkiyi güçlendirecek nitelikte şeyleri ifade eden kartları ayırın (Aşıklar, Kupa Kızı, Kupa Yedilisi, Kupa Ası, Kupa Onlusu, İmparatoriçe, Kupa Üçlüsü, Yıldızların Kızı, Kupa Şövalyesi, Yıldız... bu kartlardandır)

  İlk kartı alın ve üzerine Biraz Gül taçyapraklarından döküp üzerine mumu damlatın. Henüz mum eriyiği sıcakken ikinci kartı bu kartın üzerine yapıştırın. Bu işlemi bütün kartlar için tekrarlayın ve aralarına gülleri dökmeyi de unutmayın.

  Kullandığınız bu kartlar birbirine iyice yapıştıktan sonra sevgilinize ve kendinize ait fotoğrafları alın ve birbirine yapışmış olan bu tarot kartlarının üzerine yerleştirin. (Eğer büyüyü o kişiyi cezbetmek için yapıyorsanız, bu cezbedeceğiniz kişiyi en iyi şekilde temsil eden tarot kartını alıp en alta ve kendi fotoğrafınızı da en üste koyun.) Bunları pembe giysinin içine koyup giysiyi katlayın ve özel bir çekmecenize yada bir kutuya koyun. Yeni ayın başlangıcı olan her gece, büyü işe yarayana dek, bu giysiyi o kutudan çıkartın ve içindeki kartları ay ışığı gören bir yere koyun. Ancak unutmayın ki bu büyü zaten sizinle ilgilenen biriyle aranızdaki ilişkiyi kuvvetlendirmek içindir. Eğer yeni bir aşk arıyor, birini cezbetmek istiyorsanız, ilk dördünden hemen sonra, dolunay olmadan önce her gece, ta ki o kişi hayatınıza girene dek bu işlemi yapmalısınız... Büyü etkisini gösterir göstermez kartları yakarak enerjiyi serbest bırakın.


  KALP YÜZÜĞÜ BÜYÜSÜ

  Bu büyü sevgilinizle beraber yapacağınız, ve ilişkinize yeni renkler getirecek güçlü bir büyüdür.

  Şunlara ihtiyacınız olacak:

  Kırmızı kağıt
  Siyah yazan bir kalem
  Makaslar
  Kırmızı iplik ve bir iğne
  Küçük yuvarlak bir ayna
  Bir kırmızı bir de kahverengi mum

  Sevgilinizle beraber oturup kırmızı kağıttan on iki kalp kesin. Siz altısına onun ismini yazarken, o da kalan diğer altı kalbe sizin isminizi yazsın. Aynayı alıp yere yatırın, ve kalpleri etrafına dizin. Mumları yakın ve ışıkları söndürün. Kırmızı mum ihtiras, aşk ve her birinizin duygularını tazelemek içindir. Kahverengi olanı ise bu büyü nerede yapılırsa aşkı oraya çağırmak için.

  Eğilin, ve aynaya bakıp sevgilinizin ismini söyleyerek onun isminin yazdığı kalplerden birini alın. Bunu bir kez de sevgiliniz yapsın. Şimdi ellerinizde bulunan bu iki kalbi birbirine dikin. Bu işlemi tüm kalpler bir paket haline gelene dek sürdürün ve bu paketi özel odanıza, erotik bir yere, örneğin şöminenin üstüne, yatağın yakınlarına ya da saunaya asın.


  SERBEST BIRAKMA BÜYÜSÜ

  Kendinizin ve eski sevgilinizin içinde olduğu, ikiniz içinde her şeyin yolunda, ilişkinizin güzel olduğu bir dönemi temsil eden bir fotoğraf alın. Bunu yaptıktan sonra eski sevgilinizin resmini fotoğraftan keserek çıkartın.

  Bir çember oluşturun ve bu çıkarttığınız fotoğraf parçasını yakın. Bunu yaparken o kişinin olmadığı, umutlu ve eğlenceli bir hayatı düşleyin kendiniz için. Ne kendinizde ne de onda bir kusur arayın, aklınızdan hiçbir öç duygusu veya suçluluk hissi olmasın. Kendiniz için düşlediğiniz gelecek hayatınızı biraz daha hayalleyin ve son olarak külleri bir yere gömün.


  ÖFKEDEN KURTULMA BÜYÜSÜ

  Artık bununla yüzleşin: öfkelisiniz! Öfkeliyken, bir tür enerji formu, faydalı amaçlar için işinize yarayabilir ama bu genellikle sevgilileri birbirlerinden soğutur ve bazen ayırır. Kendi hayatlarına dönmek de zorlanabilirler. Bu büyüyü öfkeden kurtulup onu evrenin hangi köşesinden size ulaştıysa oraya geri göndermek için kullanabilirsiniz.

  Şunlara ihtiyacınız olacak:

  Camdan bir eşya, eğer mümkünse bir şarap bardağı, bir tabak ya da sevgilinizin kullandığı camdan herhangi bir şey. Ancak yine de herhangi bir cam şişe ya da kavanoz da olabilir. Bunun dışında biraz da siyah boya gerekli.

  Siyah boyayı alıp, sevgilinizin baş harflerini bu cam eşyaya çizin, sonra o camla beraber bir geri dönüşüm tesisine ya da yerel çöplüğe gidin. Bütün öfkenizi ve gücünüzü camda toplayın, gözlerinizi kapatın ve olabildiğince hızla camı fırlatın. Parçalanmasını dinleyin. Gülümseyin ve oradan yürüyüp gidin. Arkanıza da bakmayın.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Büyü Günah mıdır?
  Bazı kimseler büyünün günah olmadığını, hatta bazen bunun iyilik sayılabileceğini iddia ederler. Ama gerçek böyle değildir. Herkesin bir kaderi vardır. Tanrı herkesin kaderini çizmiş ve ona irade gücü vermiştir. Bir insan doğar ve kaderine göre bir ömür sürer. Bu arada iyiyle, kötüyü ayırmak için vicdanından yararlanır ve doğru yolda yürüyebilmesini de iradesi sağlar. Bir insana büyü yapıldığı zaman onun doğru yolda gitmesini sağlayan iradesi elinden alınmaktadır. Yani kendisi savunmasız bırakılmaktadır. Bu da Tanrıya karşı gelmek demektir. Din kitaplarının hepsinde de büyünün çok ağır bir suç olduğu yazılıdır. Hatta Tanrının gerektiğinde her türlü suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla bağışlamayacağı belirtilmektedir.

  Bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi büyü yapmak, ve yaptırmak günahtır! Bir insanın kaderini değiştirmek, iradesini elinden almak, kendisine acı çektirmek gerçekten çok büyük bir suç ve günahtır.

  Büyünün İyisi Var mıdır?

  Bazı kimseler kısmet açmak için veya buna benzer nedenlerle büyü yapmanın sevap olduğunu iddia ederler. Mesela evde kalmış bir kıza büyü sayesinde koca bulmanın iyilik olduğunu söylerler. Bu da yanlış bir düşüncedir. Tanrı, herkesin kaderini ayrı çizmiştir. O isterse evde kalmış kuluna uygun bir eş de verebilir. Böyle bir durumda o genç kızın hayırlı bir eş için dua etmesi daha doğrudur ve aynı zamanda sevaptır. Ama Tanrının işine karışarak, alın yazısıyla oynamak yine onun dualarından, kitaplarından, sıfatlarından yararlanarak, büyü yapmak büyük hatadır.
  ToplamaDir Tam Alınti Deil:)

  (Açılacak en uygun yer burasidir die dusundum.....:) )
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Mayıs 2006
 2. kurtulus23

  kurtulus23 New Member

  Katılım:
  11 Nisan 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  bilg. yazılım
  Şehir:
  Yeşil Yol

  aşk büyüsü tutuyor mu :D

  deneyen var mı :)
   
 3. [KooZ]

  [KooZ] New Member

  Katılım:
  13 Kasım 2005
  Mesaj:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Student ße oLuM
  Şehir:
  Soru Bankası:)

  aman abi benden uzak olsun büyü falan bana ters:Ed
   
 4. bLaDe™

  bLaDe™ Banned

  Katılım:
  31 Ağustos 2005
  Mesaj:
  24
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ForUmCu ;)
  Şehir:
  SeArcHing...

  crash uzun bir aradan sonra seni
  buralarda gormek guzel :cool:
   
 5. CRASH

  CRASH OyunBozan

  Katılım:
  29 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ütopya  tutuo kardes:)  Haziran in 11 de sınawim war ondan sonra dewmlı burdayim:)...
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Mayıs 2006
 6. oykun77

  oykun77 New Member

  Katılım:
  30 Kasım 2005
  Mesaj:
  145
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  TÜRKİYE

  eline sağlık güzel bir bilgi vermişsin sağol ben ne kadarda inanmasam büyüye
   
 7. Uzunefe

  Uzunefe New Member

  Katılım:
  22 Haziran 2005
  Mesaj:
  10
  Ödül Puanları:
  1

  şöyle bi durum var , yapan da yaptıran da cehennemlik
   
 8. CRASH

  CRASH OyunBozan

  Katılım:
  29 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ütopya


  bn konu hakknda bılgı werdim gersi kisiye kalms.....:hhman:
   
 9. CRASH

  CRASH OyunBozan

  Katılım:
  29 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ütopya

  Bilgilendirmek amaciyla bir konu actim ! Bnce açtiin konularla insanlarn yarglanmamasi gerekıyor sonucta burada bilgi weriyorum size bunları mı yapn diyrm
   
 10. kady

  kady Kurucu Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  ben yorumlarımı sılıyorum

  kolay gelsın
   

Bu Sayfayı Paylaş