Bu ne biçim aile böyle !

'Her Telden' forumunda EKİN tarafından 18 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. EKİN

  EKİN New Member

  Katılım:
  15 Eylül 2007
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Hepsi 100 kilonun üzerinde olan 4 kişilik ailenin hayatı saç baş yolduruyor...


  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  Baba 53, Anne 57, abla 21, küçük kız 19 yaşında. Her biri 100 kilonun üzerinde. Hayatlarında bir kez bile diyet yapmayı denemediler. Ama asıl önemlisi 11 yıldır ailede çalışan tek bir kişinin olmaması. Bahaneleri "Şişmanız, çalışamıyoruz".

  Aldıkları sosyal yardımın ise "çikolata parasını bile karşılamadığı"ndan şikayetçiler. Oysa vergi ödeyenlerin vergilerinden onlar için yılda 22 bin Sterlin ödeme yapılıyor.

  ONLARIN TEK DERDI ISE "BUGÜN NE YIYELIM"...

  İşte İngiltere'nin fenomen ailesi. Chawner ailesi, çalışmadan yaşıyor, şişmanladıkça şişmanlıyor. Bundan sonrası için de çalışmaya niyetleri yok. 19 yaşındaki Emma ve ablası Samantha (21) da aynen baba Philip ve anne Audrey gibi bir iş bulup çalışmayı hiç düşünmüyor.

  Emma'nın okula gitmek dışında bu yaşa kadar yaptığı tek aktivite, 2007 yılında bir televizyon şarkı yarışmasına katılmak oldu. Ama daha ilk seansta elendi.

  11 yıldır çalışmayan anne ile baba da kendilerine bağlanan yıllık 22 bin sterlinlik sosyal yardımın yetersizliğinden şikayetçi. Anne Audrey "Ailemizde şişmanlık çok yaygın. Şişman olmak bizim suçumuz değil. Devlet bize yardım etmek zorunda. Ama yardım yetersiz. Yiyeceğimizi zor karşılıyor" diyor.

  "Hiç diyet yapmayı denediniz mi?" sorusuna ise aileden hiç kimse "Evet" cevabını veremiyor.

  Aile bireylerinin gün boyunca yaptıkları tek şey, televizyon izlemek. Anne Audrey "Sabah kalkar kalkmaz televizyonu açıyoruz. Bazen televizyon izlemekten yoruluyoruz. O zaman da gidip biraz kestiriyoruz" diyor.

  Chawner ailesinin günlük kalori tüketimi normal insanların kalori tüketimini çok aşıyor. Sofralarından ise etli yemekler hiç eksik olmuyor. Gün boyunca da cips ve çikolata atıştırıyorlar.

  İngiliz gazetelerine konu olan ailenin durumu, okuyucuların sinirlerini bozdu. Pek çok okuyucu bu aileye devlet yardımının sürdürülmesine tepkisini yorumlarıyla ortaya koydu.

  Aileye sosyal yardım miktarı her yıl otomatik olarak artırılıyor.


  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
   
 2. LOOPUSED

  LOOPUSED New Member

  Katılım:
  5 Haziran 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  €z€Ld€n €b€d€

  fakfukfonu batırır bizde olsalar:)) tekme tokat tarlaya çapaya sürecen bunları görürler bak ozaman nasıl çalışıyolar:)) bilgi için tşkrler...
   
 3. Dean Winchester

  Dean Winchester SupernaturaL

  Katılım:
  22 Ocak 2009
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Lawrence, Kansas

  pehh tiplere bak:D:D:D Allah dğmanmın başına vermesin budurumu:D
   

Bu Sayfayı Paylaş