Camide İçki İçtiler Yalanı..

'Serbest Kürsü' forumunda αqqα уєкяυ tarafından 3 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. αqqα уєкяυ

  αqqα уєкяυ New Member

  Katılım:
  8 Aralık 2005
  Mesaj:
  12
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  şєняü-ℓ zιƒιя ιѕтαηвul

  Gezi Parkı olayları sırasında Başbakan Erdoğan halkı sürekli aynı söylemlerle kışkırttı: “Camide içki içtiler!..”

  Başbakan’ın bu söylemleri Caminin müezzini ve eylemciler tarafından sürekli yalanlandı. Fakat Erdoğan pes etmedi ve aynı söylemlere devam etti, ediyor…

  Odatv olarak “Camide içki içildi” yalanına tüm delilleriyle son noktayı koyuyoruz.

  Eylemcilerin camiye sığındığı gece ve sonrasında üç farklı ajansın (DHA, CHA, AA) çektiği görüntüleri inceledik.

  Ve gördük ki o gece camide kesinlikle bir içki kutusu yok.

  Tane tane anlatalım…

  Önce Başbakan’ın delil olarak gösterdiği fotoğrafları hatırlatalım. Fotoğraflarda hem cami içinde hem de ayakkabıların konulduğu vestiyer bölümünde, toplamda iki adet boş bira kutusunun olduğu görülüyordu.  Daha sonra medyaya servis edilen ve bir fotoğrafta, bir göstericinin elinde bira kutusu olduğu söylenmişti. Kısa sürede gerçek ortaya çıktı elindekinin kola kutusu olduğu anlaşıldı.  CAMİDEKİ BİRA KUTULARI SONRADAN GELDİ

  Önce Doğan Haber Ajansına Bakalım…

  Doğan Haber Ajansının olayların olduğu gecenin sabahında servis ettiği görüntülerde cami içinde ve dışında fotoğraflandığı iddia edilen boş bira kutuları görülmüyor. 25. Saniyede gördüğünüz yer cami içinde bira kutusunun fotoğraflandığı yer…

  İşte o görüntü…
  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  Gelelim Anadolu Ajansı’na…

  Anadolu Ajansı o gün iki farklı görüntü servis etti.

  Birinci görüntü eylemcilerin camiyi boşaltmasından hemen sonra, gece çekilmişti. Videonun 35-55’inci saniyeleri arasında görülen yer, bira kutusunun bulunduğunun iddia edildiği yer. Ama görüntülerde açıkça görülüyor ki ne içerde, ne dışarıda herhangi bir bira kutusu yok.

  İşte olayların bitmesinin hemen ardından çekilen o görüntü:
  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  İkinci görüntü ise olaylardan saatler sonra, yani sabah olduktan sonra gündüz saatlerinde servis edilmişti. Ne gariptir ki gece görüntülerinde olmayan bira kutusu gündüz vardı. Anadolu Ajansı bu görüntüyü “Eylemciler camide içki içtiler” başlığı ile servis etti. 40. Saniyede halı üstünde boş bira kutusunun olduğu görülüyor.

  Fakat görüntülerde bir detay daha var. Ayakkabıların olduğu yerde çekilen ilk fotoğraflarda görülen boş bira kutusu bu görüntülerde yer almıyor. 1. Dakika 49. Saniyede gördüğünüz yer, bira kutusunun fotoğraflandığı yer.
  İşte gündüz o görüntü:
  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  Ve son olarak Cihan Haber Ajansı’nın geçtiği görüntüye bakalım.

  Cihan Haber Ajansı’nın gündüz çektiği görüntüler AA’nın servis ettiği gündüz görüntülerinin tam tersi. Bu görüntülerde cami içinde bira kutusu görülmezken, cami dışında, ayakkabıların konulduğu bölümde bira kutusu görülüyor.

  50’inci saniyede gördüğünüz yer içerde bira kutusunun fotoğraflandığı yer, 58’inci saniyede ise ayakkabıların olduğu yerdeki bira kutusunun fotoğraflandığı yer görülüyor.

  İşte o görüntüler…

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...


  SABAH BİR EL O KUTUYU KOYDU

  Özetleyecek olursak…

  İçeride ve dışarıda fotoğraflanan bira kutusu ise aslında aynı kutu. Markası, ezilme şekli, kıvrımları tıpatıp aynı.

  Aslında eylemciler dağıldıktan sonra cami içinde ve dışında herhangi bir bira kutusu yoktu. Gece çekilen görüntüler bunu net olarak ispatlıyor.

  Görülüyor ki gündüz saatlerinde Doğan Haber Ajansı geldi ve çekim yaptı. Bu sırada da bir bira kutusu bulunmuyordu.

  Ve Doğan Haber Ajansı gittikten sonra oraya Anadolu Ajansı bir kez daha geldi. Ve ikinci çekiminde bu kez aynı yerde duran bir bira kutusu vardı. Bira kutusunu uzun uzun çekti.

  Bira kutusu bir kez daha yer değiştirdi. Bu kez de Cihan Haber Ajansı kutuyu yeni yerinde çekti.

  Kısacası bir el eylemciler gittikten sonra sabah saatlerinde bu kutuyu koydu. Sonra da başka bir yere taşıyıp bir de orada çekim yaptı.

  Başbakan’a toplantılarda söyleyeceği “içki içtiler” yalanı için böylece malzeme üretti.

  Merak ettiğimiz Anadolu Ajansı o kutuyu önceden bilip neden 2. kez camiye saatler sonra geri döndü? Ya da Cihan Haber Ajansı saatler sonra camiye neden geldi?

  Neyse…

  Her şey ortada bekliyoruz.

  Şimdi Başbakan Erdoğan “yalan söylediğim için özür dilerim” diyecek mi?

  Şahin Aytan
  Odatv.com
   
 2. Uzunefe

  Uzunefe New Member

  Katılım:
  22 Haziran 2005
  Mesaj:
  10
  Ödül Puanları:
  1

  Çözmüşler halkın damar noktasını. Bizim halkımız daha doğrusu şekilciliğe önem veren tarafın sevinci, üzüntüsü, öfkesi sadece 1 gün sürer. GS-FB maçı olur kan kıyamet götürür etrafı ama 1 gün sürer. Öfkeli bir miting alanı olur sadece 1 gün sürer. Daha nice örnekler verilebilir. Camii'de içki içtiler aslında başlı başına psikolojik savaştır. Dinine çok önem veren halkın galyana gelmesi ve "bakın bizim de arkamız sağlam" denilmesidir. Ben şuna inanıyorum: Gerçekten dinine bağlı cemaat lobi rant sermaye işi düşünmeyen adam, Kuran'ını okuyan adam bu olaya sesini çıkarmaz. Çıkarmaz dediğim, efendiliğini korur. Öncelikli olarak orada canı yanan birçok insanı düşünür. Bu olayların neden bu noktaya geldiğini düşünür. 18 yaşındaki 20 yaşındaki gençlerin neden bu kadar kolay "cia ajanı, terörist" gibi ithamlarla damgalanabileceğini düşünür. Fakat şekilciliğe önem veren dindar(!) kesim, ekranlarda "hülooooğ" diye bağıran kesimdir. Sorsan camiye gitmez, cumadan cumaya gider, Kuran'ı açıp okumak yerine "Hoca öyle dedi naabalım" der, İslamın akıl ve mantık dini olduğunu unutur, büyük buluşların kaynağının aslında İslam tarihinden çıktığını bilmez. İmamhatipleri destekler ama kendi çocuklarını göndermez. 3. Havayolunu destekler ama sorsan hayatında 1 defa uçağa binmemiştir. Zamanında Osmanlı da böyle yapmıştı, aman din elden gidiyor, din elden gidiyor dediler İngiltere'nin işgaline kılıf uydurmak için "hilafeti kurtarmaya geldiler" dediler. Sonuç ? Osmanoğlu soyismini taşıyıp da tek kelime Türkçe bilmeyen koskoca bir hanedan üye topluluğu.... Padişahım çok yaşa....
   

Bu Sayfayı Paylaş