Devlet Bahceli apoyu ipten nası aldı

'Siyasi Partiler' forumunda dokto_r tarafından 23 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. dokto_r

  dokto_r Banned

  Katılım:
  27 Ekim 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ
  ip atana bakın,kendisi engelledi idam olayını.buyrun size Devlet Bahçeli gerçeği:

  İşte Apo'yu idamdan kurtaran imza
  Bülent Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz... 2002'nin hükümet ortakları Apo'yu idam etmeyeceklerini garanti etmiş.  Meydanlarda idam ipi atan Bahçeli, 2002'de hükümet ortakları Ecevit ve Yılmaz'la altına imza koyduğu kararla teröristbaşı Apo'yu idam etmeyeceklerini garanti etmiş.

  TERÖR örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın asılması için meydanlarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ip atan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam cezasını uygulamasını önleyen kararın altında imzası bulunuyor.

  Star gazetesinin haberine göre, 12 Ocak 2000 tarihli mutabakat metninde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile koalisyon ortakları Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz'ın imzaları bulunuyor. Devlet Bahçeli bu kararın ardından verdiği beyanatta, ölüm cezasının uygulanmayacağı konusunda sözüne sadık kalacağını belirtiyor.

  57. Hükümet'in ortağı MHP lideri Bahçeli, 11 Ocak 2000 günü Osmaniye'de yaptığı konuşmada Öcalan'ın idam edileceği mesajını verdi. Ancak bu mesajdan bir gün sonra Bahçeli'nin de katıldığı Ankara'da yapılan liderler zirvesinden 'Öcalan'ın idam cezasını bekletme kararı' çıkmıştı. ANASOL-M hükümeti, bir yandan Öcalan'ın idam kararını bekletirken diğer yandan da idam cezalarının kaldırılması için yasal düzenleme hazırlığı başlatarak verilen idam kararının infaz edilmesini yasal olarak da imkansız hale getirmişti.

  İŞTE O KARARIN METNİ

  BÜLENT Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz imzasını taşıyan 'Karar Metni'nde, 'Koalisyonu oluşturan DSP, MHP ve ANAP'ın genel başkanları, bugün(12 Ocak) Başbakanlık'ta yaptıkları toplantıda, AİHM'in teröristbaşı Abdullah Öcalan hakkındaki kesinleşmiş idam cezasının infazının bir süre ertelenmesine ilişkin ihtiyati tedbir kararını ayrıntıları ile değerlendirmişlerdir. Bilindiği gibi Türkiye'nin de yargı yetkisini kabul etmiş olduğu AİHM'in Türk yargısınca verilmiş kararları değiştirmesi hiçbir şekilde sözkonusu değildir. Anayasamızdan ve uluslararası taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandığında, dosya gereği için ivedilikle TBMM'ye gönderilecektir' deniyor.


  TERÖRİSTLERE MESAJ VERİLMİŞ

  TERÖR örgütü PKK üyeleri ve sempatizanlarının eylemlerde bulunmaması uyarısı da yapılan metinde 'Genel Başkanlar, hukuka saygı içinde aldıkları bu kararın, terör örgütü ve yandaşı çevrelerce milleti ve devleti ile Türkiye'nin yüksek menfaatleri aleyhine kullanılmak istendiğinin değerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi konusunda görüş birliğine varmışlardır' ifadeleri yer alıyor. Son paragraftaki ifadelerin Bahçeli'nin tabanını rahatlatmak için uzun tartışmaların ardından metne konduğu belirtiliyor.

  Kararın altındaki imza bizim, sadık kalacağız

  BAHÇELİ, bu kararın ardından Hürriyet Gazetesi'ne 25 Haziran 2002 tarihinde verdiği beyanatta Öcalan'ın idam edilmemesi yönündeki sözüne sadık olacağını belirtti. Bahçeli beyanatında 'Biz ölüm cezalarının uygulanmayacağı yolunda bir moratoryum ilan ettik. Buna sadığız. İdam cezasının kaldırılmasını orta vadeli bir karar olarak ilan ettik. Buna da sadığız' açıklamasını yaptı.

  O ZAMAN İDAMA KARŞIYDI

  BAHÇELİ, Hürreyet'in 'Peki bazı milletvekilleri, seçim ortamının da etkisiyle 'getirin şu dosyayı Meclis'te oylayalım' derse ne olacak?' sorusuna ise 'İdam cezaları uygulanmayacak diyen o moratoryumu kim imzaladı? Altında bizim imzalarımız yok mu? Elbette imzamıza sadık kalacağız' karşılığını vererek, Öcalan'ın idam dosyasının raftan indirilmesine karşı olduğunu açıkladı.

  Öcalan aldığı her nefesi MHP'ye borçlu

  AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz MHP'nin 1999'da Öcalan'ı idam etme vaadiyle iş başına geldiğini hatırlatarak, iktidarda ise terörist başının idamını engellediğini söyledi. Kapusuz 'Karar Başbakanlık'ta iki yıl bilinçli bekletilmiş. İdam engellenmiştir' dedi.

  KOLTUĞU TERCİH ETTİ


  APO'NUN idamının ertelenmesiyle ilgili belgede Bahçeli'nin imzasının olduğunu belirten Kapusuz 'MHP, hükümet ortağının bölücübaşına verilen idam cezasını müebbet hapse çeviren kanun teklifine göz yummuş, hükümet ortaklığını yani koltuk sevdasını bebek katilinin idamına yeğlemiştir. Bahçeli, milletin ve Türk adaletinin kendisine emanet ettiği ipi, seçim meydanlarında yine millete atma gafletini göster-miştir' dedi.

  BAHÇELİ ODASINDA VEKİLLERE NE DEDİ

  İDAMIN kalkmasıyla ilgili değişiklik Anayasa Komisyonu'nda görüşülürken idam ile ilgili düzenlemenin çıkarılması için verdiği önerge reddedilen AK Partili Ramazan Toprak, verilen arada MHP'li milletvekillerinin Bahçeli'nin odasına çağrıldığını ve toplantıya dönüşlerinde Öcalan'ı kurtarma yönünde oy kullandıklarını anlattı.

  BAHÇELİ'YLE 1 SAAT 15 DAKİKA

  TOPRAK 'MHP'li milletvekilleri, 1 saat 15 dakika süren bu toplantıdan yüzleri kıpkırmızı olarak döndüler. Ve önergeme red oyu verdiler. Böylece idam cezası kaldırılırken, Apo kapsam dışı kalmadı. Yasal olarak böylece idamdan kurtuldu. İş bittikten, düzenleme Genel Kurul'a bu haliyle gittikten sonra da aynı düzenlemenin Genel Kurul'daki oylamasında 'hayır' yönünde oy kullandılar' diye konuştu.

  İDAM İPİ ELİNDEYKEN SEN NİYE ASMADIN?

  DÖNEMİN MHP milletvekili Edip Özbaş, Başbakan olarak, Öcalan'ın idam cezasını uygulamadığı gerekçesiyle Ecevit hakkında soruşturma önergesi açılması için imza toplamak istemiş, ancak MHP'liler Özbaş'a destek vermemişti. Önergeye destek veren Abdulhaluk Çay, Enis Öksüz, Ali Güngör, Mehmet Ceylan ve Mesut Türker de Bahçeli tarafından tasfiye edildi.

  SEÇMENE SELAM GÖNDERİYOR

  ÖZBAŞ, Bahçeli'nin idam ipi ile şov yapmasının 'seçmene selam'dan ibaret olduğunu belirterek 'Apo'nun idam ipinin ucu elindeyken gereken adımları atmadı. Öcalan'ı, Ecevit, Yılmaz ve Bahçeli üçlüsü idam kararını bekleterek, fiilen kurtardılar. Daha sonra da Anayasa'dan idam cezasını çıkararak yasal olarak kurtardılar' diye konuştu.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ağustos 2008
 2. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Yürüyelim Ural'a Altay'a doğru,Tuna'dan Hazar'a do

  Bu konuyu açan arkadaşım sana sadece gülüyorum :)
  Bu işler ordan burdan şunu kopyalamakla olmuyor malesef.MHP hakkında kötü yazanların metinlerini alıp gelip buraya yapıştırıyorsun.Ama malesef olaylara objectif bakış açısıyla bakamıyorsun.Sen hangi bakış açısıyla bakıyorsun biliyormusun ? -AT GÖZLÜĞÜyle ..:D

  O dönemlerde MHP lideri Dr.Devlet Bahçeli seçim öncesinde 'Bu millet bize yeterli çoğunluğu versin bizde APO'yu asalım' vaadinde bulunmuştur.Ama ne yazik ki bu millet MHP'ye APO'yu asmak için yeterli çoğunluğu verememiştir.
  Kısaca O Günleri dönüp o günleri hatırlayacak olursak...
  MHP meclisin 1/5 ini koalisyonun ise 1/3 ünü oluşturuyordu.Gerek mecliste gerekse koalisyonda APO'nun asılmasını sadece ve sadece MHP istiyordu.Halk MHP'ye APO'yu asmak için yeterli sayıda koltuk vermediği için MHP'de APO'yu asamadı...Ama buna rağmen direndi.Aç tarih sayfalarına bak!!! İdamın kaldırılmasına kimler kabul oyu vermiş kimler ise red oyu vermiş....Dikkatli bak...İdamın kaldırılmasına red oyu verenlerin arasında sadece Mhp'li milletvekillerini göreceksin...
  Ama bunlara rağmen biz APO'yu asamadık...Asamadık çünkü o günkü şartlarda meclisteki koltuk sayımız APO'yu astırmak için malesef yetmiyordu.Ama bunu bazı siz gibi kafası saman dolu insanlar bir türlü anlamıyor yada anlamak dahi istemiyor...
  O gün APO'nun asılmasını sadece MHP istiyordu.Diğer tüm partiler buna karşı çıkıyordu.

  Ve ogün İDAMIN KALDIRILMASINA KABUL OYU VERENLER BUGÜN KALKMIŞLAR MHP'Yİ APO'YU ASMAMAKLA ELEŞTİRİYORLAR....HALBU Kİ KENDİ ETTİKLERİNİ GÖRMÜYORLAR...SANKİ OGÜN MECLİSTE ,İDAMIN KALDIRILMASINA KABUL OYU VEREN BİZDİK...:D

  Yukarıdaki yazdıklarımdan da geçtik.Bizi APO'yu asmamakla suçlayan AKP neden APO'yu asmıyor?Onun yeterli koltuk sayısı var.İstediğini yapabilir....
  Böyle bir saçmalık olabilir mi? Hem bizi APO'yu asmamakla suçluyor hemde kendi yeterli çogunlugu oldugu halde Apo'yu asmıyor... :D
  Yoksa SYN.DR DEVLET BAHÇELİNİN dediği gibi'Ogluna gemi(pardon gemicik :D) alacak kadar para buluyor asacak ip mi bulamıyor )....

  Nedense bugün her kendini bilmez(genellikle AKP'li arkadaslarımız) APO'yu niye asmadınız diye MHP'yi suçlarlar...
  Peki siz neden asmıyorsunuz?
  Madem bize kızıyorsunuz...
  Sizin yeterli coğunluğunuz yok mu?
  Asamıyormusunuz?
  Yoksa Bush amcanızdan mı korkuyorsunuz ?
  O zaman bize artislik yapıp siz neden asmadınız demeyeceksiniz...
  Aklınızı başınıza alacaksınız , Kendi veripte tutmadıgınız sözlere bakacaksınız..
  Ben sayayım mı onlardan bir kaç tanesini ?...
  Bu millete imamhatiplerin önüne acacagız diyerek oy topladınız.AÇMADINIZ....
  Baş örtüsü sorununu çözeceğiz dediniz.ÇÖZMEK İSTEMEDİNİZ....
  YALAN MI?

  Daha nicelerini sayarım...Ben yazmaktan bıkarım, siz ise kendi yediğiniz haltları okumaktan bıkarsınız.En iyisi boşverin.... :D
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ağustos 2008
 3. alper2323

  alper2323 New Member

  Katılım:
  23 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  çok saçma arkadaşım
   
 4. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Yürüyelim Ural'a Altay'a doğru,Tuna'dan Hazar'a do

  Hadi ya.Bunlar sadece siz ve sizin gibilere saçma geliyor nedense.
  Şuna yediremiyoruz desenize..... :D
   
 5. dokto_r

  dokto_r Banned

  Katılım:
  27 Ekim 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... gir bak belgenn altında kimin imzası war km oneriye iimza atmıs

  kim biliomus km atıomus km yapıstırıomus bak fotoda

  bnmde sawundugm bi parti yk ama apoyu asmayanardan biride mhpdir
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ağustos 2008
 6. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Yürüyelim Ural'a Altay'a doğru,Tuna'dan Hazar'a do

  Savunduğun bir parti var.Dur tahmin edim...Adalet ve Kandırma Partisi(AKP) :D

  Demokraside coğunluk ne derse o olur delikanlı.
  Mhp sadece meclisin 1/5 ini oluşturuyordu.
  Halk bize APO'yu asmak için ne yazık ki yeterli koltugu vermedi.
  Kaldı ki MHP APO'nun idam edilmesi için elin den geleni yaptı.İdamın kaldırılmasına sadece MHP karşı çıktı.İşte sana kanıtı: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  Şimdi söyle bakalım delikanlı;
  O gün mecliste bulunupta İdamın Kaldırılmasına Kabul Oyu verip bugun Mhp'yi APO'yu asmamakla suçlayanlar mı haklı...Yoksa İdamın Kaldırılmaması için RED oyu verip sonuna kadar direnip ama en sonunda olmayacagını anlayarak 'VATAN SAĞOLSUN'diyerek imza atan MHP mi ?
  Sen Karar ver..
   
 7. dokto_r

  dokto_r Banned

  Katılım:
  27 Ekim 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  bak bn akp deilm hatta sewmem bile bn mhp astırmadı demiorum mhpde astırmıyanlardan biri dioruma ama laf edilince mhp dokunulmaz gordun mu fotoda ne war snn partinn baskannın imzası ne icin asılmaması icin anladın heralde
   
 8. herroli

  herroli Türkoğlu Türk

  Katılım:
  8 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Yürüyelim Ural'a Altay'a doğru,Tuna'dan Hazar'a do

  MHP zaten astırmak için elinden geleni yapmıştır.Ama dediğim gibi demokrasi bu çoğunluğun dediği olur.
  Caresiz Bahçelide 'VATAN SAĞOLSUN' sözleriyle atmıştır imzasını.

  Hiç olmazsa MHP onuruyla imzasını atmıştır.Direnmiştir.Ama direncinin karşılığını alamamıştır.
  Ya diğerleri......
   
 9. XyLazyne

  XyLazyne Banned

  Katılım:
  12 Ağustos 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Vatanın bölünmezliğine ve bütünlüğüne aykırı fiillerde bulunan,terör örgütü lideri olan ve binlerce askerimizin şehit olmasına neden olan biri için bile yasa çıkarıp asabilirler neden olmasın.Çünkü canları istediği maddeyi değiştirebiliyorlar.Gözünüzü açın apo yu ABD astırmıyor.Başımızdaki yönetim ABD ye kafa tutamadığı müddetçe başınızda hangi partinin olduğunun bir önemi yok nasıl olsa aynı yerden yönetiliyor...
   
 10. V.ManisaspoR

  V.ManisaspoR PLãyß0y

  Katılım:
  22 Kasım 2007
  Mesaj:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Роман ПАВЛЮЧЕНК0

  İdamı KaLdıranLar 3 Lü kualisyondaki LiderLer..

  BAHÇELİ,MESUT YILMAZ,ECEVİT İdamı kaLdırılması için imza atmışlardır.
   
 11. lanet_zebani

  lanet_zebani New Member

  Katılım:
  5 Eylül 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  HackHeLL City ...((!))

  [​IMG]  sanırım adı gecen belege bu caps uçmuş.

  sonuçta bu serefsiz hala imralıda yatıyo ve hala gebertilmedi.
   
 12. V.ManisaspoR

  V.ManisaspoR PLãyß0y

  Katılım:
  22 Kasım 2007
  Mesaj:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Роман ПАВЛЮЧЕНК0

  MhpLiler akıl var mantık var.

  Bu apo denen şerefsiz ne zman yakalandı.3Lü hükümet Döneminde kimler vardı bu 3 Lü vardı...

  İmza vermedi Diyorsunuz eee bu şerefsiz nie asıLmadı o kadar şehit verdigimiz haLde.başbakan deilmiydi bahçeli başbakandı eee niyee asıLmadı.

  Bu miLLetin bütün şehit anaların babaların aHı vardır.Ecevit,Bahçeli,mesut yılmazın üzerinde..
   
 13. KnowN

  KnowN BiR uMuTTuR YaŞaMaK !

  Katılım:
  6 Ocak 2007
  Mesaj:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  TüRK OĞLuYuM TüRK OLarak öLüRüM TüRK oLMaYI eN MuK
  Şehir:
  SoNuNDa 'EyvaH' DiyeCeĞiM ŞeyLeRe, BaŞıNDa 'EyvaLL

  Aman Aman [ kırmızı iLe iŞaretLedigim Yer ]

  ßiz ALParsLan Türkeş'ciyiz. DevLet ßahceLi'de ßir Lider Sifati oLmadigi gißi Mhp 'yi [ Partimizi ] yerLe ßir etmiş Tüm Türkiye'nin Gözünden Düşürmüştür. ßknz: ßaşßug'um Zamanı ve BahceLi zamanında FarkLILıkLar ortada... Ozan Arif'imi Kim Soguttu Partiden ßahceLi. ßunLar Derin Mevzudur.. MhpLiLere Laf ederseniz oLay ßaşka yerlere Gider ßahceLi iLe MhpLiLeri ßir TutmayIn..

  ßen ßozKurT'un AŞIGIYIM..

  Arif Dönmüş ßir ßüLßüLe O Aşık'tır ßagda güLe ÜLKÜCÜLÜK Dertse ßiLe ßöyLe Derdin AŞIGIYIM..

  ßu Arif'i Herkes iyi ßiLmeLi Ne Simdi Ne Sonra Ne De evVeLLi ßen Türkeş'ten ßaşka ßir Lider ELi Öpmedim Öpmemde MümKün degiLDir..
   
 14. V.ManisaspoR

  V.ManisaspoR PLãyß0y

  Katılım:
  22 Kasım 2007
  Mesaj:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Роман ПАВЛЮЧЕНК0

  Benm MHP Ye Laf ettigim yok sadece Tek Sorunununz Devlet bahçeli.ALparslan Türkeş in Yanından bile geçemez bahçeLi.

  RahmetLi Şuan Mhp nin başında oLsaydı Biz bunları söyLemezdik..


  MHP NİN DERHAL BAHÇELİYİ BAŞTAN İNDİRMESİ LAZIM.Yoksa bu hep aynı gider böyLe..
   
 15. KnowN

  KnowN BiR uMuTTuR YaŞaMaK !

  Katılım:
  6 Ocak 2007
  Mesaj:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  TüRK OĞLuYuM TüRK OLarak öLüRüM TüRK oLMaYI eN MuK
  Şehir:
  SoNuNDa 'EyvaH' DiyeCeĞiM ŞeyLeRe, BaŞıNDa 'EyvaLL

  Tek Söz YeterLi ßaşßug'umun DevLet ßahÇeLi iÇin Yazdigi Mektup. Yazdigi Mektuptan ßir iKi CümLe ßahceLi'ye GüvenMeyin, AjanDır..
   
 16. AnaToLiaN

  AnaToLiaN MeCCaH

  Katılım:
  21 Ağustos 2007
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Memur
  Şehir:
  Keskinli --71

  MHP millet vekilleri red oyu kulladılar ama o sırada genel baskan olan devlet bahçeli aynı zamanda başbakan yardımcısıydı. TBMM de oy çok lugu ile kabul edilen tasarıya mecbur imza atması gerekiyodu bu bi anayasal düzen orda MHP genel baskanı olarak değil Başbakan yardımcısı olarak imza atmıştır.
   
 17. KnowN

  KnowN BiR uMuTTuR YaŞaMaK !

  Katılım:
  6 Ocak 2007
  Mesaj:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  TüRK OĞLuYuM TüRK OLarak öLüRüM TüRK oLMaYI eN MuK
  Şehir:
  SoNuNDa 'EyvaH' DiyeCeĞiM ŞeyLeRe, BaŞıNDa 'EyvaLL

  Ki Konu ßaŞLIGI KIŞKIRTICIDIR.. iMZa Atan TeK ßahceLi degiLDir.
   
 18. Nathanael

  Nathanael New Member

  Katılım:
  10 Temmuz 2007
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  electronics engineer
  Şehir:
  ankara

  harika bir cevap :clap

  kapak niteliginde
   
 19. SickDreTh

  SickDreTh New Member

  Katılım:
  20 Haziran 2006
  Mesaj:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ¤ۣۜ..¤ Mevzu Bahis Vatansa,Gerisi Teferruattır ¤ۣۜ

  konunun kaynagını belırtırmısın lutfen.
   
 20. dokto_r

  dokto_r Banned

  Katılım:
  27 Ekim 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  baska bisiteden alıntı
   
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş