Dileğin yerine gelmesi için okunacak dua

'Dualar' forumunda BurakƷ5 tarafından 10 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. BurakƷ5

  BurakƷ5 Moderator

  Katılım:
  22 Haziran 2008
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Dünyanın neresinde olursan ol, bulunduğun yerde de  Sabah namazından sonra kıbleye dönük olarak 100 defa aşağıdaki dua okunur ve Allahtan dileğinizi istersiniz.
  La havle vela kuvvete illa billhil Aliyyil Azim.Allahümme inni es-elüke ya Kadimü ya Daim.Ya Vitru ya Ehadü Ya Samed.Ya hayyü ya Kayyum ya zelCelali vel ikram.Feintevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hü.Aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azim.

  1.Önce 3 kere Fatiha,3 kere İhlas suresini okuyup Peygamberimize,ailesine,ashabina ,Hizir ve Ilyas (as)ma, icinde bulundugun sehrin evliyalarina ve kutuplara bagisla.
  2.Sonra asagidaki ayeti 500 kere oku

  Bismillahirrahmanirrahim
  İnne Rabbi Kariybün Müciybün,inne Rabbi Latiyfün lima,yeşaü inne Rabbi le-semiu’d-duai inne rabbi le-ğaniyyün Kerim.İnne Rabbi Rjahiymün Vedüd.

  Dileğin kabul olmasi icin Yasin

  Eğer bir dileginin kabul olmasini istersen yesil bir kabin icine su koy ve uzerine 1 kere Yasin suresini oku.Yasin suresi Kurani kerimin 41. suresidir.
  Sonra o su ile abdest al ve 2 rekat namaz kil.Namazin her rekatinda Fatiha dan sonra 3 kere Ayetek Kursi oku.Namazdan sonra el acip Allahatan dilegini iste.

  Her türlü dilek için La havle..

  Her gün 101 kere “La havle ve la kuvvete illabillahi ve la mencee minallahi illa ileyh.”
  okuyan her ürlü sıkıntıdan kurtulur,istediine kavuşur.​
   
 2. YAZICII

  YAZICII New Member

  Katılım:
  9 Ocak 2012
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  :)

  Hurufi zırvalıklar bunlar, kimse kaderi değiştiremez isterse yüz bin kez ayetül kürsi okusun nafile.

  Kuran üfürük kitabı değildir, kuran anlayanlar için bir öğüttür uyarıdır .

  İslamı çarpıtarak yozlaştıranların hurafelerine kanmayın . Sizlere gerçek islamın Kuranda olduğunu anlatan güzel bir site öneriyorum orayı bol bol okuyun derim.

  Okuyun arkadaşlar:
  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

  ____________________________________

  okuyun arkadaşlar:

  Dine sokulan ve dinin bir parçası olarak gösterilen bu hurafeleri, bunları savunan kaynaklardan öğrenmek istiyorsanız size örnek olarak Pamuk yayınevinin “Kuran-ı Kerim’in Havas ve Esrarı” kitabı ile Kudret Şandra’nın derlediği “Dert Sizde, Derman Bende, Şifa Reçeteleri” kitabını önerebiliriz. Gerek yayınevi, gerek kitabın ismi, gerek yazarın kimliği kitapların “dini” kimlik kazanmasına sebep olmaktadır. Zaten binlerce hurafe ile dinin zorlaştırıldığı yetmiyormuş gibi, “dini özel bilgiler” gibi takdim edilen ilave hurafeler, Kuran’ın güzel dinini tanımayanların dini; saçma, mantıksız, uydurma sanmalarına sebep olmuştur ve olmaktadır. Yüzlerce hurafeyi sayamayacağımız için bu iki kitaptan yedi örnek hurafeyi yazmakla yetineceğiz. Bu hurafelerde Allah’ın mübarek kelamı, rehberimiz Kuran’ın surelerinin nasıl kullanıldığı ayrı bir ibret vakasıdır:

  1. Örnek Hurafe: Sancıdan kıvranan bir hasta üzerine Mücadele Suresi okunursa sancısı geçer ve tatlı tatlı uykuya dalar. Gece ve gündüz bu sureyi okumaya devam eden kimse hırsızlara karşı korunur. Surenin tamamı bir kağıt üzerine yazılıp herhangi bir mahsul üzerine atılırsa, o mahsul her türlü haşerenin tahribatından kurtulur, bolluk ve bereket meydana gelir.

  2. Örnek Hurafe: Bir kimse Maun Suresi’ni ev eşyası üzerine okuyup üfürse, o eşya kırılmaktan ve kaybolmaktan kurtarılmış olur. Bu surenin okunmasını alışkanlık haline getiren kimsenin sözü her yerde geçerli olur. Hiç kimse bir dediğini iki edemez.

  3. Örnek Hurafe: Sık sık hamamcı olan kimseler, bir şap üzerine Tarık Suresi’ni okuyup, yastığın altına kor ve bu şekilde uyuduğu takdirde hamamcı olmaktan kurtulur.

  4. Örnek Hurafe: Basur hastalığına yakalanan kimse, namazların sonunda Ala Suresi’ni yedişer defa okursa hastalığı geçer. Cuma ezanında yazdırıp üzerine alan kıskançlık, nazar ve sihre karşı kendini korur. :)

  5. Örnek Hurafe: Bir çirişe 7 ilmik atılır. Birinci ilmiğe ve yedinci ilmiğe Sure-i Kevser okunur. Her düğümde şöyle denir: “Yarabbi filanın şehvetini, cinsel organını, aklını fikrini 360 beden azası ile 72 endamı ile bağladım ve düğümledim.” Bu çiriş rüzgara karşı asılır. İcap ettiğinde çözmek için kaybolmaması da şarttır.

  6. Örnek Hurafe: İçinde 17 Mim harfi bulunan Ayetel Kürsi’yi yine bir çiriş alıp bakire bir kıza 17 kez düğümlenecek şekilde ilmik attırılır. Her ilmiğe 10 adet Ayetel Kürsi okunur… Kimin için niyetleniyor, ne için isteniyorsa; “Ya Rabbi falanın şehvetini, dilini ya da yolunu bağlıyorum. Ayetel Kürsi’deki İsmi Azamın ve esma-i İlahiyenin yüzü hürmetine düğümledim” diyerek, bakire kıza bir düğüm attırılıp, işaretle hiç konuşmadan 17 ilmik böylece düğümlenir ve 170 adet Ayetel Kürsi okunmuş olur. Bu okunmuş çiriş karanlık bir yerde ağır bir taş altına konarak muhafaza edilir.

  7. Örnek Hurafe: Erkekliği bağlı bir şahsın çözülmesi için; temiz bir kağıda Ayetel Kürsi, diğer bir kağıda da Sure-i Haşr’ın son dört ayeti ile Amener Resuli ayeti kelime olarak ayrı harf harf yazılır. Ayetel Kürsi sağ kola, diğer yazılı Amener Resuli ve Haşır Suresi sol kola bağlanır. Sonra hiç kullanılmamış bir baltanın deliğinden bağlı erkeklik uzvunu geçirip küçük tuvaletini yapar. :)


  KURAN ÜFÜRÜK KİTABI DEĞİLDİR Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş