En Çok Görülen Rüyalar ve Anlamları

'Burçlar & Astroloji' forumunda CMuRDeR tarafından 9 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. CMuRDeR

  CMuRDeR New Member

  Katılım:
  30 Haziran 2008
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  DemokRatİK KongO Cumhuriyetİ

  1. Düşmek ya da Boğulmak

  Çoğu insan rüyasında bir kez olsun yüksekten düştüğünü görmüştür. Hatta bu rüyaların üzerine "Yere çarpmak ölmek anlamına gelir," gibi birçok efsane geliştirilmiştir. Tabii ki bu anlam kesinlikle doğru değildir. Rüyamızda düştüğümüzde çoğu zaman korkarız. Bazen de suda battığımızı ve boğulmaktan korktuğumuzu görürüz. Bu rüyayı gören kişi gerçek hayatta kendini güvende hissetmemektedir, ya da kendisine destek verilmediğini düşünmektedir. Böyle bir rüya gördüğünüzde durum değerlendirmesi yapıp sorunun kökünün ne olduğunu düşünmenizi öneririz. Sorunla yüzleştiğiniz zaman bir daha bu rüyayı görmezsiniz.

  2. Çıplak Olduğunu Görmek

  Bu rüyada çıplak, kısmen çıplak olduğunuzu ya da uygunsuz giysiler giydiğinizi (işe pijamalarınızla gitmek gibi) görmüşsünüzdür. Bazen de siz giyinik iken başka birinin çıplaklığına tanık olursunuz. Bu rüyalarda kişi utanç hissetse de gurur ve özgürlük duyguları ağır basar. Bu rüyanın tabiri ise şöyle yapılabilir; Gerçek hayatta kendinizi korunmasız, çaresiz hissediyor olabilirsiniz, ya da çok fazla açık verdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz (sırrınızı paylaşmaktan pişmanlık duymak gibi). Bu rüya daha çok gerçekte evlenmek üzere olan kişiler tarafından görülmektedir.

  3. Çürük ya da Eksik Diş Görmek

  Diş ile ilgili rüyalar çok sık görülmektedir ve rüyada çoğu zaman kişinin dişi çürük ya da eksik olur. Bazen ise ağzınızı açtığınızda dişininiz sallanarak çıktığına şahit olursunuz. Peki ne anlama gelir diş ile ilgili rüyalar? Çoğunlukla bu rüya kişinin gerçekte çekici olmadığından korkması anlamına gelir. Daha derin bir anlamı ise kişinin gerçek hayatta gücünü kaybetmesinden korktuğudur.

  4. Kovalandığını Görmek

  Rüyada kovalandığını görmek insana gerçekten çok korkunç bir his verir. Çoğu zaman sizi kovalayan bir canavar ya da korkutucu bir figür (hayvan, insan, araç, vb) olur. Bu rüyanın anlamı ise gerçek hayatta birinin ya da birşeyin (duygu gibi soyut bir kavram olabilir) yüzünden kendinizi tehlikede hissetmenizdir. Tehlikenin kaynağını bulmak için yapacağınız en iyi şey, sizi kovalayan şeyin gerçek hayatta ne olduğunu düşünmenizdir.

  5. Öldüğünüzü ya da Sevdiğiniz Birinin Öldüğünü Görmek

  Pek çok kişi rüyasında öldüğünü, hasta ya da yaralı olduğunu görmüştür. Ayrıca ölen, hastalanan ya da yaralanan kişi sevilen biri de olabilir. Ölüm ve yaralanma, gerçek hayatta incinmekten korktuğunuz anlamına gelir. Ayrıca rüya, sağlığınıza ya da sevdiğiniz kişinin sağlığına dikkat etmeniz gerektiğinin bir uyarıcısı da olabilir. Rüyada başka birinin öldüğünü görmeniz, sizin bir parçanızın öldüğü anlamına gelir. Ayrıca ölen kişinin hayatınızdan çıkmasını istiyor yahut sevdiğiniz kişiyi kaybetmekten korkuyor olabilirsiniz.

  6. Sınavdan Kaldığını Görmek

  Bu rüya hem öğrenciler, hem de uzun süredir okula gitmeyen kişiler tarafından görülür. Rüyada çeşitli nedenlerden dolayı geçemezsiniz. Bazen sınav salonunu bulamadığınız için sınavı kaçırırsınız, bazen zaman yetmediği için soruları çözemezsiniz, bazen de çalışmadığınız ya da kaleminiz olmadığı için soruları çözemezsiniz. Bu rüyanın anlamı ise gerçek hayatta herhangi bir konuda test edilmekten kormanızdır. Birşey için hazır olmadığınızı hissediyor ya da yanlış bir şey yapıyor olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.

  7. Uçağı/Otobüsü Kaçırmak

  Bu tip rüyalarda tren, otobüs, uçak gibi ulaşım araçlarına yetişmek için acele dersiniz, ancak aracı birkaç saniye farkla kaçırırsınız. Bu rüyada korkmazsınız, ancak sinirleriniz bozulur. Aynı şekilde önemli bir olaya, ya da katılmak zorunda olduğunuz bir etkinliğe yetişemeyebilirsiniz. Bu rüyalar hayatınızda önemli bir fırsatı kaçırdığınız anlamına gelmektedir veönemli bir karar vermeniz gereken zamanlarda görülür.

  8. Kaybolmak ya da Kapana Kısılmak

  Rüyada kaybolduğunu görmek, gerçek hayatta bir olaya karşı nasıl tepki verileceğine karar vermek gerektiği zaman gerçekleşir. Çoğu insanın gördüğü bu rüyada kişi orman, şehir sokakları, büyük bir bina ya da labirent tipi bir mekandan çıkmaya çalışır. Ayrıca bu şekilde gelişen rüyaların sonunda kişi kapana kısılabilir, diri diri gömülebilir, tuzağa düşebilir ya da herhangi bir nedenle hareket edemeyebilir. Çoğunlukla korku duyulur. Bu rüyalar gerçek hayatta doğru kararı veremeyecek şekilde kapana kısıldığınız anlamına gelmektedir.

  9. Bozuk Elektronik Aletler

  Bu rüyada kişi bozuk bir aleti çalıştıramaz ya da istediği gibi kullanamaz. Bu rüyaların çoğunda bozuk olan alet telefondur. Numara çevirememe, bağlantı kaybetme ya da yanlış numara çevirme gibi sorunlar yaşanır. İnternet bağlantısı kesilebilir ya da aletin kendisi kırık/bozuk olabilir. Bu rüyalar gerçekle bağlantınızın koptuğuna ve aklınızın yalnızca bir kısmının olması gerektiği gibi çalıştığına delalettir. Ayrıca bu rüya gerçek hayatta başka bir insanla arasında bağ kurmakta zorlanan bir kişi tarafından da görülebilir.

  10. Araba Kazaları

  Bu tip rüyalarda genelde kontrolden çıkmış bir aracın içinde ya da çevresindesinizdir. Frenler çalışmıyor olabilir, direksiyon hakimiyeti kaybedilmiş olabilir ya da araba uçuruma doğru ilerliyor olabilir. Kaza yapmak üzere olan araçta yolcu ya da sürücü olabilirsiniz. Bu tip kabuslar gerçek hayatta araç kullananlar/ kullanamayanlar tarafından çok yaygın bir şekilde görülür. Rüyanın anlamı ise şöyledir; Gerçek hayatta bir şey hakkınad kendinizi güçsüz hissediyor ya da "ruhsal bir kazaya" doğru gidiyor olabilirsiniz.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. emresgg

  emresgg New Member

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ben genelde hep düşerim biyerden :D yada biri kovalar beni :D
   

Bu Sayfayı Paylaş