Facebook profili nasıl korunur

'FaceBook' forumunda kent55 tarafından 21 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. kent55

  kent55 Administrator Site Yetkilisi

  Katılım:
  22 Mayıs 2008
  Mesaj:
  56,031
  Ödül Puanları:
  2,209
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  ѕαмѕυηѕρσя


  - Önünüze gelen her link'e tıklamayın: Facebook profillerine sızmaya çalışanların birçoğu link'leri kullanıyor. Kendini yeni bir Facebook oyunu veya uygulaması olarak gösteren bu tip link'lere asla tıklanmamalı. Bu tip link'ler sizi Facebook hesabınızdan çıkararak güvenilir olmayan sitelere yönlendirebilir.

  - Tanımadığınız kişileri arkadaş olarak eklemeyin: Facebook bir arkadaş bulma sitesi değil; varolan arkadaşlarla bütünleşme sitesi olarak da görülebilir. O halde tanımadığınız kişileri Facebook profiline eklememekte fayda var. Zira eklediğiniz kişinin gerçek bir kişi olup olmadığı bir yana, o kişiyi tanımıyorsanız her türlü tehdide açıksınız demektir.

  - Arkadaşlarınızı yakından izleyin: Arkadaş listeniz her geçen gün biraz daha kalabalıklaşıyor ve onları takip etmeniz bir hayli güçleşiyor. Her bir arkadaşınızı takip etmeniz elbette mümkün değil; ancak size şüpheli gelen bir arkadaşınız olursa onu yakından izlemeyi deneyin. Örneğin size sürekli "seksi fotoğraf" veya ilintili alakasız link'ler gönderen bir arkadaşınız varsa o arkadaşınızla görüşmenizde fayda var.

  - https:// özelliğini açın: Facebook güvenliğini artırmak adına Hesap Ayarları'na girerek Güvenlik bölümü altında "Secure Browsing"i aktif hale getirmelisiniz.

  - Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın: Facebook güvenliğini sağlamada temel kural kendinize ait özel bilgilerinizi paylaşmamanız aslında. Kendi elinizle güvenliğinizi tehlikeye sokmak ne kadar mantıklı?
   
 2. Shawn Michaels

  Shawn Michaels New Member

  Katılım:
  26 Kasım 2006
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  1
  Meslek:
  İnsan Sarrafı
  Şehir:
  ШΛŃŦΞĐ

  Özellikle video uygulamalarında başka sayfalara yönlendirme yapılıyor ise (bilindik hit siteler dışında ) kesinlikle linklere tıklanmamalı.Son zamanlarda artış gösteren mağaza , alış-veriş siteleri adı altında birçok kişinin hesabı çalındı.

  Ayrıca profilinizi kimler ziyaret etmiş gibi , sizden profil bilgilerinize erişmek isteyen uygulamalara da itibar edilmemeli.
   
 3. LioN

  LioN New Member

  Katılım:
  26 Ocak 2011
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  daha dün böyle bir msj aldım

  bu videoya sen mi beni etiketledin

  http://vvvv.facebook.ssgdjksx784


  dalgınlıkla tıkladım e mail ve şifre istedi az daha hesap uçuodu
   

Bu Sayfayı Paylaş