1. Merhaba Ziyaretçi DarkCoderz.net bekleriz ..
  Premium hesaplar1
  Premium hesaplar2 ve daha fazlası
  Duyuruyu Kapat

Görülmesi Gereken Yerler

'Turizm ve Tatil' forumunda sonsuzluğa tarafından 12 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. sonsuzluğa

  sonsuzluğa Moderator

  Katılım:
  7 Kasım 2006
  Mesaj:
  26,973
  Alınan Beğeniler:
  33,333
  Ödül Puanları:
  2,628
  Şehir:
  Ayağın taşa mı çarptı, dön kalbine bak. ETTİN Mİ B
  Her seyahat fotoğraf çekme fırsatları sunsada bazı bölgeler ekstra özel görsel cennetlere sahiptir ve her yer sansasyonel görüntülerle doludur. İşte ilk on:


  [​IMG]  • Ginza Bölgesi, Tokyo, Japonya
  Dünyanın hiçbir yeri Tokyo’nun moda ve alışveriş merkezi olan Ginza’nın ana caddesi kadar modern bir hisse sahip değildir. Çok sayıdaki neon işaretlerde, camdan gökdelenlerde, egzotik pencere görsellerinde ve neredeyse sürekli sıkışık olan trafikte şehrin fotoğrafçılarının yansımalarını görmek mümkün - üstelik bu sadece geniş ana cadde. Tam kontrast için sakinliği ve tapınakları ile ünlü Kyoto’ya uğrayın. Burası batıya 2 saatlik hızlı tren yolculuğu uzaklığında.

  [​IMG]


  · Walt Disney Concert Hall, Los Angeles

  Papua Yeni Gine’de yaklaşık 850 kabile bulunuyor ve birçoğu geleneksel kıyafetlerle güzel törenler düzenliyor - Güney Dağları’ndaki Huli Wigmen da içlerinde en renkli ve heyecan verici olanı. İzin aldığınızı varsayarsak (biraz İngilizce biliyorlar) kabilenin erkekleri ve kadınları dans edip şarkı söylerken çok canlı görüntüler veriyorlar. Uygun bir başka yer de bakir ormandır: Papua Yeni Gine, dünyanın en keşfedilmemiş bitki örtüsüne sahiptir.


  [​IMG]


  · Oia, Santorini, Yunanistan

  Yunan Adası Santorini, olağanüstü gün batımları ile ünlü olup bunların en iyisi de Oia’dadır. Bölgenin kıvrımlı, bembeyaz binaları, mütevazı kiliseleri, deniz mavisi kapıları ve ayrıcalıklı yel değirmenleri zengin sarı ışık yansıdığında, arka tarafta parlayan Ege Denizi ile çok güzel görünür. Anı görüntüledikten sonra geleneksel bir tavernada meze tatmaya gitmelisiniz.


  [​IMG]


  · Pantanal, Brezilya

  Brezilya’nın Pantanal sulak arazisi, Amazon ormanına rakip bir vahşi hayat cennetidir - ama yağmur ormanlarının tersine buradaki tüm hayvanlar açıktadır ve bunlara jaguarlar, dev karıncayiyenler ve kocaman kaymanlar (resimdeki) dâhildir. Bu onların görülmesini kolaylaştırır ve birçoğu insanlardan hiç korkmadığından, muhteşem yakınlıkta detaylı çekim yapmak genellikle mümkün olur. Manzara - üzeri adalarla kaplı geniş, yoğun bir nehir ovası - da harikulade.


  [​IMG]


  · Chouara Tabakhaneleri, Fes, Fas

  Eski Fes şehrinin 9,000 sokağının tamamı süslü duvarlardan baharat standlarına kadar rengarenk olup fotoğrafçılar için tam bir cennettir. Yapılacak şeylerin başında deri üreten tabakhanelerin gezilmesi gelir: sere serpe yayılmış büyük toprak yapılar, çok renkli sıvılarla, koyun derileriyle ve uzman işçilerle doludur. Fakat dikkatli olun çünkü koku da en az manzara kadar etkilidir!


  [​IMG]


  · Angkor Tapınağı güneşin doğuşu, Angkor Arkeolojik Parkı, Kamboçya

  Çok erken kalkıp kahvaltıyı ertelemeniz gerekse de buna değer: güneşin Angkor Tapınağı üzerine doğuşunu görmek, Yeryüzünün en etkileyici deneyimleri arasında gelir. Burada ideal fotoğraf ters yönden çekilendir. Ortadan yapılan çekimlerde klasik tapınağın orta kulesi, arkadan doğan güneş ile altın renginde aydınlanır ve buranın gölgeli görüntüsü fotoğrafınızın ön planındaki güzel nilüferlere yansır.  [​IMG]


  · Thingvellir Ulusal Parkı, İzlanda

  Avrupa’da seyahat kaosu çıkarabilen İzlanda’nın volkanları heyecan verici bir jeolojik alan yaratmakla da mesuldür. Buzullar, gayzerler, şelaleler ve Mavi Gölcük, harikulade fotoğraflar oluşturur ama en baştan çıkartıcı kareler için adanın güney kısmındaki Thingvellir’i denemelisiniz. Burası, üzeri koyu yeşil yosunlarla kaplı kocaman sivri kaya parçaları, yüksek tepeler, kızgın gökyüzü ve termal sularla doludur.


  [​IMG]


  · Abisko Ulusal Parkı, İsveç

  Kuzey Işıklarını yakalamak için az ya da sıfır düzeyde ışık kirliliği gerekir. Dünyanın en ünlü meteorolojik olayında, gece gökyüzü kırmızı, mavi ve yeşil renkte parlak, inanılmaz şeritlerle dolar. Ama şehirden uzak bir yerde olmanız gerekir. İsveç Lapland’in derinliklerindeki Kuzey Kutbu’nun 195 km güneyinde bululan Abisko parkı bunun için en iyi yerdir. Torne Träsk Gölü’nün kıyıları da çok atmosferik bir ortam oluşturur.


  [​IMG]


  · Ölü Göl, Namib Çölü, Namibia

  Namib Çölü’nün kumulları dünyanın en uzun kumulları arasında olup bazılarının uzunluğu 300 metrenin üzerindedir. Bunlar ayrıca, mavi gökyüzüne kontrast yaratan çok düzgün pembe ve turuncu kıvrımlarıyla neredeyse bilgisayarla yapılmış gibi görünürler. Ölü Göl’de bu ıssız görüntüye çatlak topraklar ve ölü ağaçlar da eklendiği için özellikle burası çok fotojeniktir. Alternatif olarak sıcak balon turuna çıkıp havadan farklı bir bakış açısı da yakalayabilirsiniz.


  [​IMG]


  Waits Nehri, Vermont, ABD

  New England olarak bilinen kuzeydoğu Amerikan eyaletleri, güz renkleriyle ünlüdür ama hiçbir yerde yıllık görüntü Waits Nehri’ndeki kadar görkemli değildir. Aynı addaki bir nehrin yanında kurulmuş olan köyün kırmızıdan yeşile uzanan gür tonlardaki inanılmaz yeşillikleri, mütevazı beyaz evlerle vurgulanırken hoş su kenarı manzaraları da bu güzel görüntülere katkıda bulunur.  Hazırlayan: Richard Mellor​


   
 2. erdemmutlu

  erdemmutlu New Member

  Katılım:
  30 Ağustos 2013
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0

Bu Sayfayı Paylaş