Hakaret Suçuı İle savunma dilekçesi

'Ceza Dilekçeleri' forumunda fells2 tarafından 13 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. fells2

  fells2 Banned

  Katılım:
  3 Şubat 2008
  Mesaj:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Lawyer
  Şehir:
  Turkey

  .......
  SAYIN HAKİMLİĞİNE,

  .......
  DOSYA NO :.......

  SAVUNMA SUNAN
  (SANIK) :.......

  VEKİLİ :.......

  .......

  ŞAHSİ DAVACI :.......

  VEKİLİ :.......

  .......

  SUÇ :.......

  KONU : Savunma Beyanlarımızdır.

  AÇIKLAMALAR :
  1-Davacı müvekkilimiz hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile dava açmıştır. Müvekkilimiz davacıyı hayatında olay günü haricinde hiç görmemiştir. Olay günü benzinlikten aracına benzin doldurtan müvekkilimiz, ödemeyi Visa ile yapmak üzere yöneticinin ofisine girmiştir.

  2-Davacıyı ilk ve son defa da orada görmüştür. Davacı marketten aldığı sigara ve bira ücretini ödemeye çalışmaktadır. Ayakta duramayacak kadar da sarhoştur. Müvekkilimiz ödemesini yapıp ofisten ayrıldığında, davacı müvekkilimizin üzerine yıkılmış ve bir miktar da kusmuştur. Kız arkadaşı ile buluşmaya giden ve en sevdiği takım elbisesi kirlenen müvekkilimiz, biraz da kaderine sinirlenerek “Allah kahretsin” demiştir. Bu söz asla davacıya karşı söylenmiş bir söz olmayıp, müvekkilimizin şahsi yakınmasıdır.

  3-İçkili davacı bunun üzerine müvekkilime sinkaflı küfürler ederek üzerine yürümüştür. Müvekkilimiz profesyonel boksör olmasına ve ayık iken dahi davacıyı rahatlıkla saf dışı bırakabilecek olmasına karşın, alttan almış ve sadece davacıyı terbiyeli konuşmaya davet etmiştir. Davacı küfürlerini sürdürürken araya benzinliğin yöneticisi girmiş ve müvekkilimizi yatıştırarak arabasına kadar da eşlik etmiştir.

  4-Olay yerinden ayrılan müvekkilimiz sonradan bu dava ile karşılaşmıştır. Haksız olan davacının bizzat kendisidir. Tüm benzinlik personeli de bu konuda tanıklık edecektir. Ayrıca kirlenen elbisesini temizleyen temizleyiciye ait fiş de ektedir. Müvekkilimizin suçu yoktur. Ayrıca uğradığı hakaretler ve mahvolan elbisesi ile ilgili olarak da dava açma hakkını saklı tutmaktadır.

  İSTEM SONUCU :
  Açıklanan nedenler ile müvekkilimiz hakkında haksız açılan davanın red edilmesini talep ederiz.


  SANIK VEKİLİ .......
   
 2. OSAKKA

  OSAKKA New Member

  Katılım:
  2 Mayıs 2007
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  süper teşekkürler....
   
 3. capricorn1

  capricorn1 New Member

  Katılım:
  16 Ağustos 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Cok guzel bi bolum olmus ..lazım oldugunda internette baya aramam gerekiyodu...eline saglık..aslında word dosyası olarak eklersen daha kullanıslı olabilir..
   
 4. ceko10

  ceko10 New Member

  Katılım:
  24 Ocak 2010
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  tskler güzel paylasim
   

Bu Sayfayı Paylaş