Kukla Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

'Hobi & Aktivite' forumunda kent55 tarafından 30 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. kent55

kent55 Administrator Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    2,461
    Ödül Puanları:
    2,209

Kukla Yapımı

Çoraptan kukla yapmak için gerekli malzemeler şunlar:

1 adet çorap, karton, pembe veya kırmızı renkte kumaş, kuklanın gözü gibi görünebilecek düğme veya ona benzer birşey, saçı için yün iplik, makas ve yapıştırıcı.
    Yapılışı:

Çorabınızın üstüne elinizi koyarak nereden keseceğinizi ayarlayın. Gördüğünüz üzere topuk kısmı parmaklarınızın bitiminde olacak.

Kartonu resimdeki gibi keserek ağız parçasını hazırlayın. Tahmini boyutu elinize göre ve çorabınızın genişliğine göre ayarlayın.

Kestiğiniz bu parçayı ikiye katlayarak çorabın üstüne koyun ve biraz pay bırakacak şekilde etrafından kesin. Çorabı, topuk kısmı üste gelecek şekilde yerleştirdikten sonra kesin.

Kestiğiniz parçayı açın.

Yapıştırıcıyı kartonun kenarlarına sürün ve çorap kenarlarını içeri kıvırarak yapıştırın.

Ağız için kullandığınız kalıpla pembe keçeden parça kesin. Bu parça biraz daha küçük olsun ki ağız içinde kalabilsin.

Kırmızı keçeden dil için parça kesip, bunu da yapıştırın.

Kuklamız kaba bir şekilde bu hale geldi. Sırada göz ve saç var.

Saçları için yünü tığ ile ya da iğneyle çoraba geçirip bağlayarak istediğiniz uzunlukta kesin.

Son olarak gözlerini yapıştırın veya kullanacağınız düğmeleri dikin.

Ve çoraptan kuklamız sonunda hazır

2. jason_

jason_ New Member

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev sarmaşığı
    eveeeeeeeet bunu biliyorum ben, kardeşim çocuk gelişimi okuduğu için böyle şeyleri sık sık yapardı : )

Bu Sayfayı Paylaş