Laptop ekran kartı fiyatı

'Yardım ve Destek' forumunda yyildirayy tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. yyildirayy

yyildirayy Moderator

Ödül Puanları:
    13
    ATATÜRK' ü inkar eden bizden değil; ondan bundandı

Arkadaşlar bende toshiba A200 1cr laptop var
    Ekran kartı 256 mb. paylaşımlı
    Bu ekran kartı tomb raider underwrord u oynamaya yetmiyor
    Ekran kartını değiştirmeye kalksam maliyeti ne olur acaba bilgisi olan varmı mesala
    Paylaşımlı olduğu için anakartında değişmesi lazımmı
    Masaüstü olsa hallederizde laptop olunca elimiz kolumuz bağlandı
    şimdiden teşekkürler

2. sarisari

sarisari New Member

Ödül Puanları:
    0

laptıoun ekran kartı bildiğim kadarıyla değişmiyor dostum... yapabileceüin pek bişey yok maalesef

3. togiiii

togiiii New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    netsis destek uzmanı

ekran kartı degısımı olmaz daha dogrusu ayrı parca halınde satılmıyor

4. JungeMan

JungeMan New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student

laptop larda ekran kartı onboard dur. yanı anakartla beraberdir. degistirmeye kalkarsan yenı bır anakart alman gerekır kı hıc yapma bence. bi yenı pc bıle alablrsn ;)

5. Master Hck

Master Hck New Member

Ödül Puanları:
    0

ewet ekran kartı onboard pcyi çok iyi bilen bi tanıdıgın varsa bi parçalayın :) bakalım sökülüyormu ?

6. moonys

moonys New Member

Ödül Puanları:
    0

notebookta ekran kartı değişmez dostum.. bunu böle bilesin

7. fells2

fells2 Banned

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lawyer

ekran kartı değişimleri olmaz laptoplarda ........senin için en iyisi oyun oynamak için desktop kullanmam...laptoplarda oyun pek sağlıklı olmaz

saygılar.......

8. crashmans

crashmans New Member

Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar biraz ezbere konuşuyosunuz gibi geldi..Laptoplarda ekran kartı değişebiliyor.her laptop onboard olarak kullanmıyor ekran kartlarını.örnek olarak bendeki Fujitsu simens Amilo pro 2045 laptop 5 senelik bir laptop olmasına rağmen 128 mb paylaşımlı ekranmın 64mb değişebiliyor.(Bizzat çıkardım)..
    saygılar..

9. DJ&ERCANN

DJ&ERCANN New Member

Ödül Puanları:
    0

8400 gs giti gidiyorda 69 tl satılık buda cahil bilgisayarcılara kapak olsun....

10. тнєĵøкєя

тнєĵøкєя New Member

Ödül Puanları:
    0

Malesef değişmiyo abi aynı sorunu bende çekiyorum ama Bitecek inşaLLah :)

11. emires10

emires10 New Member

Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar, eğer laptopun ekran kartı onboard değilse ( ki genelde onboard olanlara marka vermez/belirtmezler) ekran kartı değişir. ama önemli ayrıntılar vardır. anlaşılması kolay olsun diye şöle anlatalım; ekran kartındaki girinti çıkıntılarla, sizin laptopunun kasası ve ana kartınızın üstündeki girinti çıkıntılar uyumlu olmalıdır. yeni alacağınız ekran kartının resmi ile kendi ekran kartınızı çıkarıp karşılaştırmalısınız (eğer alacağınız kartın resminin gördüğünüz resim olduğuna emin iseniz) yada alacağınız yerle irtibata geçip, laptop marka ve modelini söyleyip uyumluluğunu kontrol ettirmeniz gerekmektedir. laptopun, işlemcisi, ekran kartı, ram'i, hdd'si, klavyesi, monitörü, ekran meneşesi, kasası, lapaklarının tek tek hepsi değişebilir, çıkarılıp takılabilir! yardımcı olabileceğim bişi varsa PM ile ulaşabilirsiniz. sadece boşa ve ezbere tartışmamanız adına yazdım bu yazıyı. fiyatlar konusuna gelincede yelpaze çok geniş, masa üstü gibi değil. takacağınız laptopun markası bile etkiliyor alacağınız ekran kartının fiyatını.

12. uSLuca

uSLuca New Member

Ödül Puanları:
    0

sa kardeş bende de eski bir pc var ekran kartını değiştirmek istiyorum mümkün mü acaba bsksrmısın.

Vestel 154 SG T2330 eko

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

Laptopun içi aaçılıp fanı sökölmüş hali bu inşallah bişeylr görebilmişsindir kardes. şimdiden teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş