MHP'nin MASON ADAYI

'Siyasi Partiler' forumunda alperenccc tarafından 28 Mayıs 2007 tarihinde açılan konu

 1. alperenccc

  alperenccc Banned

  Katılım:
  23 Aralık 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yolundayız REİS.. Bırak eşkiya bellesinler.

  Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası’na bağlı Kutup Yıldızı Locası’nın kurucusu Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu MHP den Aday

  MHP’den miletvekili aday adayı olan Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu’nun, 1988 yılında kurulan Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası’na bağlı Kutup Yıldızı Locası’nın kurucusu olduğu ortaya çıktı. Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu’nun, İsrail'in Eski Başbakanı Ariel Şaron’un komaya girdiğinde İsrail Büyükelçiliği'ni aradığı, “Şaron için duacıyız” dediği öğrenildi.

  “TÜRKİYE’NİN BUNLARI AŞMASI GEREKİR”

  Gazetemize konuşan Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, Kutup Yıldızı Locası’nı kurduğunu doğruladı ve “Ben böyle kuruluşta yer aldım. 1988’de yılında da ayrıldım. Türkiye’nin bunları aşması gerekir” dedi. “Şaron için duacıyız” dediğini de doğrulayan Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, “Bir geçmiş olsun dileğinde bulunmak, bizi bazı çevrelerin İsrail yanlısı olarak nitelemesine yeterli bir nedense bizim söylediklerimize ve duruşumuza baksınlar ve utanç duysunlar” diye konuştu.

  NTV’DE DARBECİ DANIŞMAN!

  Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, Genelkurmay Başkanlığı’nda brifing veriyor ve NTV’de Genel Yayın Yönetmeni Danışmanlığı yapıyor. Genelkurmay Başkanlığı, Talat Aydemir'in idamıyla sonuçlanan 1963'teki darbe girişimine katılan 1459 Harp Okulu öğrencisinin haklarını 37 yıl sonra iade etmişti. İade edilen öğrenciler arasında Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu da bulunuyordu.

  “LOCANIN KURULUŞUNDA YER ALDIM”

  Aynı zamanda ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merekezi) terörizm danışmanı olan Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, muhabirimizin sorularına verdiği cevaplar şöyle:

  - 1988 yılında kurulan Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası’na bağlı Kutup Yıldızı Locası’nın kurucu isimleri arasında yer aldığınız iddia ediliyor. Bu doğru mu?

  - Şu an yurtdışında olduğum için döndüğümde bakarım.

  - Mason ve rotaryenlerle ilişkiniz nasıl?

  - Ben Rotary Kulübü üyesiydim. 1987’de ayrıldım. Rotary Kulübü’nden 20 sene önce ayrıldım. Rotary Kulübü üyesi olmak acaba ne gibi eksiklik taşıdığını merak ediyorum.

  - Mustafa Kemal Atatürk’ün masonlara yönelik sözleri bulunuyor. Kökü dışarıda örgütler olarak tanımlanıyor...

  - Anlıyorum. Benim geçmişim ortada. Benim geçmişimi dileyen dilediği gibi irdeleyebilir, dilediği gibi inceleyebilir, dilediği gibi yazabilir. Benim geçmişimde yer alan olaylar veya mensubiyetlerim nedeniyle herhangi bir çekincem yok. İsteyen istediğini yazmakta, isteyen istediği araştırmayı yapmakta serbesttir. Benim bu konuda söyleyebilecek hiçbir şeyim yok.

  - Kutup Yıldızı Locası’nın kurucu isimleri arasında yer alıyorsunuz...

  - Yolda olduğum için zaman zaman telefon kesiliyor. Olabilir.

  - Açıklamalarınız çok net geliyor... 9 Haziran 1988 yılında kurulan Kutup Yıldızı'nın kurucuları arasında isminiz geçiyor...

  - Ben böyle kuruluşta yer aldım. 1988’de yılında da ayrıldım. 19 yıl önce oradan da ayrıldım. Benim son 19 yıldır hiçbir dernekle doğrudan bağlantım ve mensubiyetim yok.

  - Şu an masonlarla hiçbir ilişkiniz yok mu?

  - Hayır. 19 yıl önce masonluktan ayrıldım.

  KOMAYA GİRDİĞİNDE “ŞARON İÇİN DUACIYIZ” DEMİŞ...

  - İsrail'in Başbakanı Şaron komaya girdiğinde İsrail Büyükelçiliği'ni aradığınız, İsrailli diplomata geçmiş olsun dileklerini ilettiğiniz ve Şaron için duacı olduğunu söylediğiniz iddia ediliyor.

  - Doğru. Ben onu reddetmiyorum. Ben eski bir diplomatım. Bu tür ilişkilerde diplomasinin gereğidir. Bir geçmiş olsun dileğinde bulunmak, bizi bazı çevrelerin İsrail yanlısı olarak nitelemesine yeterli bir nedense bizim söylediklerimize ve duruşumuza baksınlar. Söylediklerimin doğru olup olmadığına karar versinler ve utanç duysunlar.

  - İsrail Büyükelçiliği’ni aradığınız nasıl ortaya çıktı?

  - Ya dinlenen benim telefonumdur, ya da İsrail Büyükelçiliği’nin telefonuydu. Benim ki mi, İsrail’in ki mi dinlendi bilemem. Bu konu dava konusu da oldu. Bu konuda İçişleri Bakanlığı müfettişleri de soruşturma yaptılar. Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleri de soruşturma yaptılar. Bu konuda Adalet Bakanlığı ve savcılık da soruşturma yaptı. Adalete intikal etmiş bir konu üzerinde durmanın çok yararlı olduğu kanaatinde değilim. Bu dava şu anda devam ediyor.

  “TÜRKİYE’NİN YÖNÜ VE GELECEĞİ TAYİN EDİLECEK”

  - MHP’yi neden tercih ettiniz?

  - Ben 22 Temmuz’da yapılacak olan seçimlerin bir siyasi iktidar tayin etmekten ziyade, Türkiye’nin yönünü ve geleceğini tayin eden bir seçim olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda da ben ülkenin geleceğine ve yönüne bir katkıda bulunmayı amaçladığım, böyle bir sorumluluk almayı düşündüğüm için de böyle bir tercih yaptım.

  PANİKLEDİ VE İNKARA ÇALIŞTI

  Söz konusu telefon görüşmesinin hemen ardından Ercan Çitlioğlu gazetemizi aradı ve 29 sene önce rotaryenlikten ayrıldığını iddia etti.

  Ercan Çitlioğlu, muhabirimizin, “Az önce yaptığımız görüşmede, Hür ve Kabul Edilmiş Mason Locası'na bağlı Kutup Yıldızı Locası’nın kurucusu olduğunu söylediniz ve ‘1988’de yılında ayrıldım’ dediniz” şeklindeki hatırlatması üzerine, “Eeeeeee. 1978 yılında yurtdışına tayin oldum ve ayrıldım” dedi.

  Çitlioğlu, muhabirimizin sorularına şöyle cevap verdi:

  - Söz konusu locayı kurduğunuzu kabul etmiştiniz.

  - Ben kurduğumu kabul etmedim.

  - Elimizde ses kaydı var.

  - Ben kurucu olmam. Kurucu olmak için üstad olmak lazım. Ben çok yeniydim.

  - Az önceki açıklamanız ile şimdiki açıklamanız birbiri ile çelişiyor.

  - O zaman. Üstadım. Locayı arayın. Birilerini arayın. Ben bunların bir eksiklik olduğu kanaatinde değilim. Türkiye’nin bunları aşması gerekir.

  İsrail elçisini korumak için soru sordurmadı

  Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş’taki kampusunda düzenlenen ve Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu tarafından yönetilen “İsrail-Türkiye ilişkilerinin dünü ve bugünü” konferansında bol bol İsrail propagandası yapılmıştı. Programda konuşan, İsrail İstanbul Başkonsolos yardımcısı Moshe Kamhi, iki ülke arasında 2 milyar dolarlık ticaret hacminin bulunduğunu belirtmiş, “Buna rağmen Türkiye halkının yüzde 84’ünün İsrail’e olumsuz baktığını” söylemişti.

  Vakit muhabiri Ahmet Ocaklı’nın, “Türk halkının yüzde 84’ünün İsrail’e olumsuz bakmasında İsrail’in Filistin’de uyguladığı şiddet politikasının hiçbir etkisi yok mu?” şeklindeki sorusuna, Moshe Kamhi; yerine Büyükelçi Pinhas Avivi cevaplayarak, “Ben bu rakamın yüzde 84 olduğuna inanmıyorum” demekle yetinmişti. Avivi, verdiği kısa cevapla İsrail İstanbul Konsolos Yardımcısı Moshe Kamhi’nin söylediğini yalanlaması dikkat çekiciydi. Avivi’nin bu tavrı üzerine Oturum’u yöneten Prof. Dr. Ercan Çitlioğlu, gazetecilere bir daha soru sordurmadı.

  Ariel Şaron ne yapmıştı?

  --1958'de komanda birliği ile Filistin köyüne baskın yapıp 67 kişiyi öldüren kuvvetin komutanlıgını yapmak.

  - 1982'de Lübnan işgali sırasında gerçekleştirilen katliamı yürütmek. ( Bu katliamda çoğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 991 kişi öldürüldü)


  kaynak:Vakit

  Milliyetçi Hareket Partisinin işgal altında olduğunun resmidir.
   
 2. bosver

  bosver New Member

  Katılım:
  26 Ağustos 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  eski bakan :koray aydın da masondu.
   
 3. ALIEN_07

  ALIEN_07 Türk Genci

  Katılım:
  13 Eylül 2005
  Mesaj:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bizim Köyden..

  Bahçeli Kabul etmez...
   
 4. man utd

  man utd New Member

  Katılım:
  13 Haziran 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  oy verecekler düşünsün..
   
 5. kurtstr

  kurtstr New Member

  Katılım:
  12 Ekim 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  walla hiç şaşırmadım :)
   
 6. freedom_18

  freedom_18 New Member

  Katılım:
  26 Haziran 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ya kardeş anlayamadığım konu adın alperen ve üç hilali kullanıyosun rumuzunda sen ülkücüsün madem mhpyi karalayıcı konular niye açıyon seçim de yaklaştı zaten onun bunun dalga geçmesine izin verme bizle gözünü seviyim ya ülkücü değilsen de rumuzunu değiştir lütfen...
   
 7. TheMetaor

  TheMetaor тм ρRoduction

  Katılım:
  19 Mart 2006
  Mesaj:
  5
  Ödül Puanları:
  1
  Meslek:
  Geniş Sektor
  Şehir:
  Düşler Ülkesi

  Yaw nasıl olur :/
   
 8. muresin

  muresin New Member

  Katılım:
  26 Kasım 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Şırnak Uludere Şenoba O Şimdi Jandarma

  ya vakit işte yıpratma politikası daha adaylar kesinleşmedi bahçeli kimleri kabul etmediki bu masonu kabul etsin bahçeli çok titiz çalışıyor kanayan kolu kesmkten korkmuyor çıakrı olanları hemen atıyor partiden mhp çok dinamikleşmeye başladı göreceksiniz. kusurum varsa affola
   
 9. alperenccc

  alperenccc Banned

  Katılım:
  23 Aralık 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yolundayız REİS.. Bırak eşkiya bellesinler.

  Değerli kardeşim evet ülkücüyüm, seçim yaklaşmış olabilir, bende mhp nin ne kadar ülkücü olup olmadığını göstermeye çalışıyorum, onun bunu dalga geçmesimi önemli bizim doğru tercih yapmamızmı sence?
   
 10. DayWalkerr

  DayWalkerr ABDUSSABUR

  Katılım:
  3 Ocak 2006
  Mesaj:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Allah Bilir...
  Şehir:
  Allah Bilir...

  Bu şekilde aciz insan her partiden seçilip çıkarılabilir...Amaç karalama olduktan sonra...Kale almaya deymez...

  Adamın aciz biri oluşu genele vurulmamalı...
   
 11. sharpboy

  sharpboy New Member

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  masonlara hiç güvenmiyorum.dünyanın en büyük ekonomileri onalrın elinde.hepsininn amacı ilk zamanlar hristiyanlığı yok etmekti.şimdi onu istedikleri gibi kullanıyorlar.sıra ortadoğuda müslümanlığı ve türklüğü yıpratmak.ıraktan sonra iranı yok etmek ve nihayetinde türkiye yi ortadan kaldırarak MASONİK bir devlet kurmak.bu işin içinde İNGİLTERE-ABD-İSRAİL var.sizce bunlara güvenilir mi?
   
 12. soloo

  soloo New Member

  Katılım:
  26 Aralık 2005
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  baheçeli muhaliflerinin uydurması şeyler bunlar
  herkes haddini bilecek......
   
 13. freedom_18

  freedom_18 New Member

  Katılım:
  26 Haziran 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  soloo sapına kadar haklısın kardeşim bu konuyu açan alperen ismindeki arkadaşımız ısrarla ülkücü olduğunu savunuyor seçim yaklaştı MHP'ye oy vermeyeceksen iç hilali kullanma alperen kardeş açtığın bu konuları bütün siyasi görüşteki insanlar okuyo sen bu yazınla Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yi değil ki onuda karalamaman lazım da MHP'nin adını karalıyosun eğer gerçekten ülkücü olduğuna inanıyosan bu konuyu ve MHP'yi karalayıcı konularını kaldırmalısın kaldırmıycaksan da rumuzunu değiştir üç hilali kullanma beni yanlış anlama yanlızca seni uyarmaya çalışıyorum. allahın selameti üzerinde olsun...
   
 14. DaVaM

  DaVaM Banned

  Katılım:
  22 Mayıs 2007
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sєя∂єηqєçτί

  Ülkücü illaki mhp dedir diye tarif edilen sığ düşünce gene iş başında.
   
 15. jeomania

  jeomania New Member

  Katılım:
  8 Aralık 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  ercan çitlioğlu adaylıktan çekildi gündemi iyi takip edin
   
 16. freedom_18

  freedom_18 New Member

  Katılım:
  26 Haziran 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  kardeş bu laf bana geldi heralde ben ülkücülük sadece mhp dedir diye bişey sölemedim yanlız konuyu açan arkadaş 3 hilali kullanıyo rumuzunda...
   
 17. alperenccc

  alperenccc Banned

  Katılım:
  23 Aralık 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yolundayız REİS.. Bırak eşkiya bellesinler.

  Üç hilal sancağımız, MHP partimizdir, bu partiyi kuranada saygımız sonsuzdur. Elhamdülillah müslüman-türküm ülkücüyüm.
  Benim amacım mhp yi karalamak değil, mhp nin başına çöreklenmiş, kalkmayada niyeti olmayanlardan mhp yi kurtarmaktır. MHP yi tekrar ülkücülerin partisi yapmaktır.
  Bahçeli ve ekibinin rezaletlerine daha fazla seyirci kalınamaz mhp işgalden kurtarılacak, bbp ile birleşme sağlanacak, gönüldaşlarımızın tercih ettiği bir lider seçilecektir.
  Hareketin başka türlü kurtuluşu mümkün değildir.
  Önümüzdeki seçimde bbp ısrarla desteklenmelidir. Ülkenin ve ülkücü hareketin buna ihtiyacı vardır.
   
 18. freedom_18

  freedom_18 New Member

  Katılım:
  26 Haziran 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  kardeşim partin MHP'yse nedn MHP hakkında aslı asratı olmayan şeyler yazıyosun sen ya madem yazdıkların Devlet BAHÇELİYE neden konu başlığın MHP'nin Mason aday,ı MHP'nin yanlışları gibi saçma sapan cümleler. Bence sizin zorunuza giden Devlet BAHÇELİ sizi ittifaka çağrımamasıdır.Burda Genel Başkanım Devlet BAHÇELİYİ de karalamaya çalışma o tam Devlet adamı vasfında DEVLET gibi bir lider. Sizde BBP ciler olarak %2 yi %3 ü geçin de ondan sonra bişeyler konuşma hakkını bulun kendinizde. Madem yüce Başbuğuma hayransınız kendileri hayattayken neden senin genel Başkanın aryıldı da BBP'yi kurdu. bu seçimde Allah bilir DP'ylede ittifak yapacanız ki zamanında ANAP la yaptınız. bu kadar ağır yazmak istemezdim ama, sen ısrarla karalamalarına devam ediyosun ve saçmalıklarının arkasındasın...
  DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK, HERKESDE HADDİNİ BİLECEK!!!
   
 19. fa.tit

  fa.tit New Member

  Katılım:
  18 Eylül 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  bos iş ler bunlar 60. hükümet milliyetçi hareket....cCc
   
 20. spettro

  spettro New Member

  Katılım:
  13 Kasım 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  devlet bahçeli sana sesleniyorm tükürdün mhpnin içine artık mhp yi millete geri ver
  ama anlayan kim eşşeğe altın semer vur eşşek yine eşşek
   

Bu Sayfayı Paylaş