netbook'a format atmak

'Yardım ve Destek<h1>ss</h1>' forumunda erhansatun tarafından 23 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. erhansatun

erhansatun New Member

merhaba ... exper markalı bir netbokum var format istiyorum fakat cd sürücüsü yok bu nedenden dolayı usb den atmam gerek win to flash programı ile boot etmem gerek ve usb den başlatmam gerek fakat programdan gerekli işlemleri yapıyorum masaüsütü pc de deniyorum xp format işlemi oluyor fakat aynı şeyi netbokkta denediğimde ön yükleme yapmıyor siyah bir ekran geliyor imleç yanıp sönüyor böyle devam ediyor yardım edermisniz

2. degazor35

degazor35 TÜRK oğlu TÜRK

win to flash la olmuyorsa usb den format kelimelerini google ye arattır pc dergisinin makalesi olacaktı ben öyle attım,dos ekranına ihtiyacın oluyor sadece,tarif etsem beceremem,o yüzden tüm sonuçları acelen yoksa yavaş yavaş oku ve araştır

3. terenova77

terenova77 Member

Boot menüden başlagıç olarak USB ayarlayın ön yükleme yaptıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak bu esnada tekrar boot menüden başlagıçı HDD olarak ayarlayın.. USB başlangıç olarak kaldığı sürüce tekrar tekrar ön yükleme yapacaktır..

Bunun haricinde USB 'den bağlanan optik sürücüler bulunmakta bu aygıtlardan temin edebilirseniz bu yolla da işletim sistemini USB ara birimli optik sürücü ile gerçekleştirebilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Haziran 2013
  4. erhansatun

erhansatun New Member

işte sorunda orda terenova ön yükleme yapmıyor netbook fakat masaüstünde denediğimde yapıyor

5. chester26

chester26 ♫ЦпẳρρяоẳċңẳЫє♫

Google amcamızı kullan deneyimli o viraderim şimdi netbooklarda kızaklama sistemi vardır kaydırırsın bios ayarlarından yapıcaksın bu işi kızakları aktif hale getirip res atıcaksın sorunun %100 çözülür usb den her zamn için her bilgisayarda format atılır yeter ki bios da ayarını bulabilelim istersen biosun seri numarasını programın adanı google arat ve boot işlemlerinin nasıl yapıldığını öğren ;)

6. Ethnic

Ethnic Active Member

Netbook'larda zaten cd sürücüsü olmaz. Kendi içlerinde Recovery dosyaları vardır ve bir tuş ile çalışır F2 veya F8 olur marka modele göre değişiklik gösterebiliyor. Netbooklara format atmak için bu tuşa basıp Sistem Geri Yükleme gibi ilk günkü hale getirebilirsin. (İşletim Sistemi değişmeyecektir) Değiştirmek istersen ki önerilmez Recovery dosyaları gideceği için USB belleğini kaybetmemeni öneririm

7. innuendo

innuendo HANZALA

Kardeş arabanın aküsü değişecek ona da bi el atsan? Sevaptır :help

8. Ethnic

Ethnic Active Member

Akü bitmiş

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş