pc çok geç açılıyor YARDIM!!!!

'Windows XP' forumunda MC_BİLL tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

arkadaşlar benım bir tane acer travelemate 4220 notebook var ve xp açılış ekranı çok geç geliyor açılışda çalışan programları kapattım format attım her yolu denedım ama nafile hala aynı şekilde
    neden kaynaklı olabilir sistem biraz düşük ama onula ilgili olucağın sanmıyorum cünkü xp açılınca çok rahat kullanıyorum pc yi ama xp açılış ekraranına çok geç geliyor

sistem :
    Xp home Edition SP2
    Genuine ıntel CPU T2300 1.66ghz
    512 ram
    ıntel 64Mb ekran kartı

2. pLayßoy

pLayßoy New Member

Meslek:
    Serbest Meslek

fRmt at baqalım

3. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

az önce attım formatı zaten ama yıne sorun düzelmedi xp açlış ekranına geç geliyor 3 dk falan sonra xp açılıyor anlamadım gitti gerçekten

4. anführer

anführer New Member

arkadasım msconfig yaz çalıstıra, baslangıca gel orada ne varsa kapat
    o zaman büyük ölçüde hallolur
    birde bilgisayarının sogutma sorunu vardır temizlik yap

5. omemo01

omemo01 O ŞİMDİ ASKER

Meslek:
    GENERAL
    adanalıyık,allahın adamıyık,ete g.te muhabbete bay

kesinlikle sorun bu... PC kaç yıllık...

6. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

arkadaşım zaten kaptım ordaki bütün programları hatta pcyi az önce formatladım ama dediğim gibi pc açılırken bi acer yazısı var ekranda 2-3 dk o ekranda kalıyor sonra xp açılış ekrana geçiyor ben bir türlü çözemedım bilen varsa yardım ettsın gerçekten hiç karşılamadım böye bir seyle hdd badsectör kontrolu yaptım ama bir sey çıkmadı :S

7. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

sistem eski biraz ama önceden yapmıyordu böyle birsey zaten işletim sistemini hiç değiştirmedım hep xp home kulladım 1 ay önce falan yapmaya başladı böye işte pc fanda temiz onuda temizledım zaten

8. RingAteşi

RingAteşi KicKBoks

Meslek:
    Öğrenci

Pc,deki parçaların ve fanların tozunu al.

9. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

notebook o kadr çok ızınmıyor ısınsa işlemi ısındığı içn yapıyor diyecem ama çok bir ısınma yok hatta yok gibi birsey yani fanı her zman temiz tutmaya çalışıyorum

10. MC_BİLL

MC_BİLL New Member

haklı olrabilirisin ramle ilgili olrabilir yardımlar için tşkler herkese saolun

11. mymaraz

mymaraz New Member

KISA AÇILIŞ SÜRESİ :

NTFS dosya sistemli işletim sisteminizde "NTFS Check"e yapacağınız ufak ayarla bilgisayarın açılışını hızlandırabilirsiniz. "CHKNTFS" komutu "AUTOCHK" başlangıç sayım zamanının kullanım komutudur. Normalde 9 saniye olan bu zamanı 4 saniyeye düşürmeniz mümkün, bunun için komut satırına "CHKNTFS/T:4" yazmanız yeterli böylece "AUTOCHK" süresi 4 saniye olacaktır.

BOOT DOSYALARIYLA AÇILIŞI HIZLANDIRIN :

Regedit'e girip (start > run -regedit) "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOpt imizeFunction" anahtarına gidin, burada "Enable" adındaki string anahtarı bulun ve değerini "Y" yapın. Bu açılış zamanını hızlandırma da yardım edecektir.

SÜRATİ 240 YAPIN :

Windows XP'nin yavaş çalıştığını düşünüyor ve hızlandırmak istiyor olabilirsiniz, işte size ilaç olacak bir ayar. Regedit'e girip "HKEY_LOCAL_MACHI-
    NE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PriorityContro l" anahtarına gidin, burada sağ tıklayıp "new > DWORD value" deyin isim olarak ta "IRQ8Priority" deyin, ve değerini "l" yapın.

12. yusufyurt

yusufyurt New Member

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

arkadaslar bendede boyle bır sorun var yaklasık 20 dk suruyo herturlu yolu denedım cozemedım bılenınız varsa lutfen soylesın tesekkurler
    msn adresım ulasmak ısteyen olursa:[email protected]

Bu Sayfayı Paylaş