Sevgili Bulma Yolları ? . ?

'Sohbet , Dedikodu' forumunda react tarafından 12 Ağustos 2005 tarihinde açılan konu

 1. react

  react New Member

  Katılım:
  18 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Şehir:
  an insatiable prsn from hell

  Size uygun bir sevgili var ama acaba nerede? Belki şimdi yanınızdan geçti, belki lisede unuttunuz onu, belki aile dostunuzun oğlu. İşte kişiye göre sevgili bulma rehberi.

  ÇOK OKUYANLAR: Herhangi biri sizi açmaz. Uzun sohbetler edebileceğiniz, dünya görüşünüzün aynı olduğu kişilere yönelin. Cazip gelen çekici kişiler olabilir ama onlardan çabuk sıkılacağınız kesin. Göze hoş görünen bir süre sonra sıkıcı olabilir ve sohbetleriniz televizyon karşısında sıkışıp kalabilir. Siz iyisi mi kültürel mekanları mesken haline getirin. Örneğin çok sık alışveriş yaptığınız kitapçıda biraz daha fazla vakit geçirin. İlgi duyduğunuz alan sosyoloji mi, o bölümün önünde en az sizin kadar çok vakit geçirecek biri mutlaka yanınıza gelecektir. Kitapçıdaki satıcıları rahatsız etmemekte fayda var. İçeri giren her erkekle konuşmaya girişmeyin. Sezgilerinize güvenin, bir gün o oraya gelecek. Başlangıç hareketiniz, aradığınız kitabı okuyup okumadığını sormak olabilir.

  EĞLENCE DÜŞKÜNLERİ: Sizin mekanınız barlar demek mümkün ama, bar çıkışlı pek çok ilişkinin sonunun hüsran olduğunu herkes gibi siz de bilirsiniz. Barlarda, gece hayatında herkes biraz farklı görünmeye çalışır. Siz iyisi mi barlarda değil de, sohbet de edebileceğiniz kafe-barlarda yan masadakileri gözden kaçırmayın. Sarhoş olmamasına dikkat edin, ertesi gün gündüz gözüyle yabancılaşmanızı da önlersiniz böylece. İştahla yiyenlerin keyifli insanlar olacağı gerçeğinden yola çıkarak, tanışmak için ilk adımı atıp atmamaya karar verebilirsiniz belki. Başlangıç hareketinizi tuzu istemek gibi basit bir hareket olabilir.

  SPOR TUTKUNLARI: Spor salonlarının uygun yerler olduğunu söylemeye gerek yok ancak biraz daha ileri giderek yazın tenis kortları, kışın kar pistleri ve kapalı yüzme salonlarını da deneyin. Daha ekonomik bir çözüm ise hafta sonları sahilde koşmak ve yürüyüştür. Sizin başlangıç hareketiniz ustalıklı bir çarpışma ya da ayak burkma numarasıdır.

  SEÇİCİ OLMAYANLAR: Ben bir sınıfa dahil değilim diyorsanız, hem entel hem eğlenen her an her yerde olabilir bir ruh haliniz varsa siz de arkadaşlarınızı seferber edin. Size uygun olduğunu düşündükleri adaylarla bir randevu ayarlamalarını isteyin. Yani bir çeşit \"kör buluşma\" \"blind date\" ya da \"chat tanışması\" gibi . Ancak bunda hayal kırıklığına uğrama riskiniz biraz daha az, çünkü arkadaşlarınızı sizi az çok tanıyorlar. Sonuç olarak arkadaşlarınızın aynı dertten yani sevgilisizlikten muzdarip pek çok yalnız erkek bulacağından emin olabilirsiniz. Sizin başlangıç hareketiniz neden yalnız olduğunu anlamanızı sağlayacak bir soru olabilir. İyi erkeklerin kapılmış olduğu, geriye sorunluların kalmış olduğu gibi bir gerçeği unutmak ve kendinizi garantiye almak lazım.
   
 2. react

  react New Member

  Katılım:
  18 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Şehir:
  an insatiable prsn from hell

  1-Cilaya dikkat!
  En temiz, en şık gömleğinizi giymiş olabilirsiniz. Pantolonunuz size çok yakışıyor olabilir. Saçlarınızı özenle taramış da olabilirsiniz. Ama unutmayın ki, kadınlar ayakkabılarınıza da dikkat edecektir. İlk buluşmaya girmeden önce, ayakkabılarınızı boyatıp, cilalatmayı sakın ihmal etmeyin. Ve tabi ki çoraplarınızın renginin, giyim kuşamınızla ve ayakkabınızla uyum sağlamasına dikkat edin, Kadınlara beyaz çorap ve siyah ayakkabı kadar itici gelen hiçbir şey yoktur.

  2-Kılları temizleyin!
  Hatunun size yakınlaşmasını sağlamak istiyorsanız, önce siz kendinize yakından iyice bakmalısınız. Burnunuzdan fışkıran kıllar var mı? Bıyıklarınız ya da favorileriniz yamuk mu? Randevudan önce traş olmayı ihmal etmeyin. Tamam, kadınlar kirli sakalı seksi bulabilirler, ama yine de ilk görüşmeye giderken kendinize özen göstermelisiniz.

  3-Olası aksilikleri hesaplayın!
  Diyelim ki saat sekizde Paper Mon\'da rezervasyonunuz var. Aksilik bu ya, hatun restoranda hiç hazmetmediği birini gördü ya da siz eski sevgilinize denk geldiniz ya da restoran tahmin etmediğiniz kadar kalabalık ya da bir köşede bir grup erkek gürültülü şekilde bekarlığa veda partisi düzenliyor. Sıkıcı bir gece geçirmemek için bu gibi aksaklıkları önceden hesaba katın ve saat sekiz buçukta başka bir yerde daha rezervasyon yaptırın.

  4-Banyonuzu temizleyin!
  Kadınlar, bir erkeğin evin ve özellikle de banyosuna girdikleri anda inceden inceye kıl kontrolü yaparlar ve eğer ki bulursa, puanınız bir anda indiriverir. Yapmanız gereken işlem çok basit: Bir parça tuvalet kağıdı ıslatın, klozeti, küveti, lavaboyu ve yeri silin. Böylece kıllardan kurtulmuş olacaksınız. Aynanızdaki diş macunu damlacıklarını yok etmeyi de unutmayın.

  5-Eski sevgilinize ait herşeyi ortadan kaldırın!
  Hatunu evinize getirdiniz, belki hoş bir ilişkiye başlamayı planlıyorsunuz. İyi ama, evin orasında burasında eski sevgilinize ait eşyalar, fotoğraflar vs. varsa, savaşı baştan kaybettiniz demektir. Ayrıca eve girer girmez telesekreterinizi dinlemeyi de unutun! Gece boyunca eski sevgilinizden söz etmeyin çünkü eski sevgilinizi anlatmanız, yeni kız arkadaşınızı merak etmediğiniz ve tanımaya çalışmadığınız anlamına gelir. Eğer sevgili adayı, geçmiş ilişkinizi merak ederse \"Harika bir kadındı ve birlikte çok iyi vakit geçirdik. Ama yürümedi işte!\" gibi basit açıklamalar yapın.

  6-Cep telefonunu kapatın!
  Belki bir kaç yıl önce, cep telefonu sahibi olmak klas bir şeydi. Ama şimdi herkes her yerde cep telefonuyla konuşuyor ve özel görüşmeler sırasında bangır bangır öten bir telefon, hiç de hoş karşılanmıyor. Eğer cerrah değilseniz, hiçbir şey geceyarısı cep telefonunuz çalmasın, birlikte olmayı planladığınız hatuna mazur gösteremez. Bize sorarsanız dünyadaki en kötü manzara, biri tekefonla konuşurken yanındakinin sıkıntılı bir halde ortalığı kolaçan etmesidir. Kimin aradığını merak ediyorsanız telefonunuzun sesini kısın, ama lütfen ikide bir çıkarıp arayan olmuş mu diye kontrol etmeyin.

  7-Anlatacağınız hikayeleri önceden hazırlayın!
  Kızla konuşmadan önce, onu eğlendirecek en az üç hikaye hazırlayın. Karşınızdakini sıkmamaya çalışın, çünkü kadınlar en çok sıkıcı erkeklerden yakınıyorlar. Az konuşun ve ser verin sır vermiyormuş havası yaratmayın. Kendinizden söz ederken bütün sırlarınızı bir anda açığa çıkarmayın, ama aynı zamanda kadınların kendileriyle dalga geçen erkekleri beğendiğini de göz ardı etmeyin. Başınıza gelenleri anlatırken zaman zaman esprili bir şekilde olayları abartın ama lafı çok döndürüp dolaştırmayın. Başkalarından duyduklarınızı da, yine abartılı bir şekilde sanki sizin başınızdan geçmiş gibi anlatabilirsiniz.

  8-Kapıyı arkanızı dönün!
  Restoranda ya da barda kapıya dönük oturursanız, balıkçı pazarına girmiş kediye benzersiniz. Kendinize istediğiniz kadar engel olmaya çalışın, yine de kapı her açıldığında gözleriniz içeri girenlere, özellikle de kadınlara takılacaktır. Bu yüzden, bırakın duvarın önüne o otursun ve restorandaki tipleri o izlesin. Siz sadece onunla ilgilenin, sadece ona bakın!

  9-Egonuzu bir kenara fırlatın!
  Tabii ki kadınlar işteki başarılarınızı öğrenmekten çok hoşlanacaklardır. Ya da ne kadar iyi bir evlat olduğunuzu... Veya ne kadar başarılı bir sporcu olduğunuzu... Ya da herkesin sizi ne kadar sevdiğini... Ama bütün bunları zamana bırakın ve lütfen egonuzu fırlatıp atın, çünkü ukala, züppe kendini beğenmişliğin ardında kendine güvensizlik yattığını her kadın bilir ve zaman zaman annelik damarı kabaran kadınlar, bu tür erkeklere yardım eli uzatmak için kendilerini feda edebilir. Ama sağlıklı bir ilişki kumak istiyorsanız, kendinizi ön plana çıkarmak yerine karşınızdakini tanımayı deneyin. İnsanların başarısızlıklarını anlatmayın, kimsenin arkasından konuşmayın. Bir de hiç kimsenin mükemmel bir insanla birlikte olmak istemeyeceğini, mükemmel insanların herkesi rahatsız ettiğini, o yüzden mükemmel görünmeye çalışmanın aptallık olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

  10-İnsanlara iyi davranın!
  Size yer gösterene gülümseyin, servis yapana bol bahşiş bırakın. Çevrenizdekilere iyi davranmaya ve güleryüzlü olmaya özen gösterin. Herhangi bir aksilik çıksa bile, olayı büyütmeyin, geçiştirmeye çalışın. Sabırlı insanlar, her zaman karşılarındakini daha kolay etkiler. Gittiğiniz yerde, kızın arkadaşlarına rastlarsanız suratınızı asmak yerine ilgileniyormuş gibi yapın ve onlarla konuşmaya çalışın.
   
 3. AngeL

  AngeL Guest


  ahua noluyo yahu online capkınlık dersleri veriolar sunlara bak :)
   
 4. vetkam

  vetkam New Member

  Katılım:
  30 Haziran 2005
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  bytar
  Şehir:
  inf / turkey

  paylasımın icin tesekkürler ama hakketen zor is bea.ben yere bakiyom yeterli oluyo.. :D :rolleyes:
   
 5. Ugly_Duck

  Ugly_Duck New Member

  Katılım:
  7 Temmuz 2005
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  mesleyemedim
  Şehir:
  cehennem

  muahah sorunlu sen kadınları tavlama derleri vermeye başlasana valla iyi prim yaparsın :):D
   
 6. react

  react New Member

  Katılım:
  18 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Şehir:
  an insatiable prsn from hell

  hehehe öyle bir derdimiz olasaydı ohoo :D
   
 7. 'StİnG'

  'StİnG' Banned

  Katılım:
  23 Haziran 2005
  Mesaj:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  !UkRaYnA!

  o kadar yazıldı çizildi ama bi sefgilim olmadı ...:D
  istemem olmasın da zaten :p
   
 8. derbederin

  derbederin New Member

  Katılım:
  22 Kasım 2007
  Mesaj:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Türkçe Öğretmeni
  Şehir:
  Aşkına kul oldu isem, sanma aşkı sen yarattın...

  eski konuları bi dürtelim :p
   

Bu Sayfayı Paylaş