siyah kurdela ve yas saçmalığı

'İslam ve İnsan' forumunda türk ocağı tarafından 23 Ekim 2007 tarihinde açılan konu

1. türk ocağı

türk ocağı serdengeçti

Ödül Puanları:
    0

Değerli kardeşlerim malum hergün şehid haberi alıyoruz yüreğimiz dağlanıyor acımız büyüktür, buradan hareketle bazı gruplar yas tutma adı altında siyah kurdela bağlama, siyah giyinme gibi hristiyan adetlerini empoze etmeye çalışmaktadırlar.
    Yüze dinimiz İSLAMİYETTE böyle bir şey sözkonusu değildir. Lütfen bu saçma kampanyaya masumane hislerle katılan kardeşlerimizi uyaralım ve ayrıyeten konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebilecek arkadaşım varsa yazının altına not düşerse iyi olacaktır Allaha emanet olunuz...

2. .:CHECHEN

.:CHECHEN Banned

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    The Chechen Militia

Benim birde en sevmediğim ve anlam veremediğim olay:
    TV lerde yukarda yukarda "Terörü lanetliyoruz" "Aziz şehitlerimizi anıyoruz" VS ... gbilerinden mesajlar yazıyorlar aşşağıda kenan doğulu çakkıdıyla k.çı açıklarla dans ediyor:mad:

KARAKTERSİZ durdursana yayınını bi video yap şehitlerle yada TC ile ilgili durdur yayını 3-5 gün sadece o videoyu oynatta görelim senin kınamanı o zaman gelde adam diyelim.

3. mehmetünlü

mehmetünlü New Member

Ödül Puanları:
    0

bence siyah kurdele takılması yanlış bişey değil.
    dinimize ters olup olmadığını bilmiyorum ama bence bu olay çok da dinle alakalı değil

4. FEYZ AL

FEYZ AL New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

haklısın arkadaşım bu konuya değindiğin için sağol bugün biz abd ye avrupaya kızarken onların örf ve adetlerini uyguluyoruz ben bu mantığı asla kabul etmem

5. man utd

man utd New Member

Ödül Puanları:
    0

En güzel amblem türk bayrağıdır katılıyorum sana

6. reguai

reguai New Member

Ödül Puanları:
    0

bunun dinle alakası yok tamamen kumaş piyasasıyla alakalı
    organizasyon başlatmaya hevesli bir gazete olan şok gazetesinin kampanyası sadece bir istismar ile reklam çabasıdır
    lütfen artık eylemlerimizi birilerine katkı sağlamadan becerelim
    LÜTFEN
    ayrıca senin dediğin siyah kurdele adeti gerçekten hristiyanların ve yahudilerin yas adetidir
    yani tespit doğru

7. sesa

sesa New Member

Ödül Puanları:
    0

****** ***** konuşma her şeyi islam ile bağdaştırma *************** otur *******************.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Ekim 2007
  8. elixir

elixir New Member

Ödül Puanları:
    0

Bunun islam ile ne alakası olabilir.Bu yöntem dünyanın genelinde kullanılmaktadır. Sadece hristiyanlık veya yahudilik ile bağdaştırmak yanlış olur.Siyah bant takmak insanların yas içinde veya bir olaya tepkili olduklarının evrensel bir göstergesidir.Konuya dar bir kalıptan bakmayalım lütfen...

9. Liberty59

Liberty59 A/Y

Ödül Puanları:
    0
    Beni Görüpte Kendini Sınama.Sadece Göründügüm Kada

DOĞRU DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR.

10. react

react New Member

Ödül Puanları:
    3

Banlanan arkadaşa teşekkür eden arkadaş, neye göre teşekkür ettiğini pm olarak atarsa sevinirim.

11. deLi Kurt

deLi Kurt Banned

Ödül Puanları:
    0

sağoL react0r düzeLtme için

12. sesa1

sesa1 New Member

Ödül Puanları:
    0

Adının altında bir bayrak var.O bayrak için sehit olundu vede olunacak.Sana tavsiyem Şu Çılgın Türlkler Kitabını okuman okuduysan bir daha oku anlamadıysan bir daha oku anlayana kadar oku Türk'müsün Türkiyelimisin yan gelip yatanlardanmısın .Şehit olup yatanlar içini dağlamıyorsa ocağına ateş düşmediyse düşünce anlarsın anlayana kadarda milletle dalga geçmeyin altınızdaki toprak gidiyor uyanın bu kadar onursuz bir duruşu kendinize yakıştırıyorsanız kınanızı yakmışsınızdır zaten.

13. Mephisto

Mephisto R€B€L

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bir yanda uçan dünya, bir yanda ortaçağda, sen ner

Hristiyanlıgı empoze etmeye calısıyolar gıbı fıkırlere katılmıyorum altı ustu kurdele vede siyah kumas..Bu tıp seylerle muslumanlık zarar gormez..Evrensel bı tepkı aracıdır

Hea uygulamaya gelınce sarısınıda sacma bulurum, siyahınıda.Orda burda 24 saat magazin haber yapan kanallar sırf reytıng ugruna sov calısmalarını bu yonlerede kaydırıyolar..Siyah giyinmis konuklar vs..
    Yollarda yuruyuslerde ellerde Turk bayragı kahrolsun pkk, Ne mutlu Turkum dıyene diye bagıranların ellerinde teror destekci emperyalistlerin coca colaları, malbora sigaralari, donlara kadar onlara baglılar neyın bagırması, gosterısı bunlar bunuda anlayamadım..(kısmi)
    Sırf gosterıs ugruna degıl davranıstada nelere uymalıyız bunlarada dıkkat edılmelı.. Bilincli toplum, bilincli gelecek..

14. alperenccc

alperenccc Banned

Ödül Puanları:
    0
    Yolundayız REİS.. Bırak eşkiya bellesinler.

Senin gibi lafı bi tarafından anlayan adamların kaderi banlanmak. Kimin yüreği yanmadı? Tek vatansever senmisin?
    Orda arkadaş üzülmeyin yanmayın dememiş, hristiyan adetleri içerisinde yas tutmayın demiş. Ama tabi sizin gibi hristiyan muhafızları çıkar hemen savunmaya geçer sonrada türklükten dem vurup milleti vatan haini ilan eder.
    Peygamberin hadisi var konuyla ilgili siyah giyerek yas tutmayın der...Ne meraklıymışsınız batı taklitçiliğine..

15. lhlaechk7

lhlaechk7 New Member

Ödül Puanları:
    0

Mesela ben hristiyan Türküm,siyah giyinmek gibi bir adetim var.Veya ataistim yüreğim yanıyor, veya ateş yaksam kaybettiklerimizin ardından sen benden nefret edersin.Aleviyim ve şehitlere ağlıyorum mesela olabilirmi sence?Sana göre ben üzülüp tepki göstersem bile ,hatta savaşıp gönülden bu ülkeye canımı versem bile değişmezsin sen.Yüreği yanan sen de değilsin,sadece şehit aileleri 3 günden fazla yas tutacak.Siyah kurdeladan da en az senden olduğu kadar nefret ediyorum.Ama insanlar tepkilerini siyah kurdelayla dile getirmek istiyor ve sen onları hristiyanlık propogandasıyla suçluyorsan bence hastalıklık bi düşünce sende mevcuttur.Bu halkın çoğunluğu müslüman.Bırakın insanlar tepki göstersin.Sizde beyaz kurdela kampanyası başlatın ben katılayım isterdim ama bana anlamsız geliyor.Milleti uyuşturmaya yönelik bu kampanyalar.İnsanlar birşey yaptığını sanıp memnun oluyor ama gerçekçi olursak kimsenin bişey yaptığı yok.Tanrı bizi aciz bırakıp rezil eden yöneticilerden korusun.

16. alperenccc

alperenccc Banned

Ödül Puanları:
    0

Burası İslam ve insan bölümü arkadaşta müslümanlara seslenmiş zaten siz dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

17. lhlaechk7

lhlaechk7 New Member

Ödül Puanları:
    0

Örneğin(mesela) dedim ,müslüman değilim demedim,siz de her aklınızdan geçeni yazmazsanız sevinirim.Dilediğim gibi hareket ederim evet ama dilediğim gibi hareket hakkını sizden rica etmiyorum.Bence Milliyetçimisin,tekkeci mi ona karar ver.Sağlıklı bi duruşu ondan sonra kazanırsınız.Çünkü Vatan sevgisi karşılıklıdır,yaşadığın toprağı, ekmeğini yediğin toprağı vatan bellersin.Millet sevgisi yaşadığın toplumu benimsemen ve kendine ait hissetmenle mümkündür.Her ikiside karşılıklıdır millet de ,vatan da sana ekmek verir,aidiyet duygusu verir,su verir,mutluluk verir.Ancak İslam karşılıksız ve koşulsuz Tanrıya itaati emreder.İkisini birleştirirsen itaat ettiğin şey değişebilir dikkat et kendine.

18. alperenccc

alperenccc Banned

Ödül Puanları:
    0

Ülkümüz göklerde dalgalanan bir sancak;
    Allahın Huzurunda eğiliriz biz ancak..

Bizim Milliyetçiliğimizde, tekkeciliğimizde, ocakcılığımızda, vatanseverliğimizde budur. Türk Örf ve adetleri İslama göre şekillenir İslamda olmayan siyah giyinip yas tutma TÜRKLÜKTEDE yoktur. Mesele benim açımdan kapanmıştır.

19. react

react New Member

Ödül Puanları:
    3

Türk'üm. O kitabı okumaya ihtiyacım yok. Sahip olduğum milleyetçi duyguları istiklal marşından alıyorum. Birisine bilip bilmeden küfür edersen, bununla da kalmayıp en büyük şerefsizlere yalakalık yaptığını ileri sürersen, ceza alırsın. Hazmedemiyorsan; bu senin sorunun, iyi günler...

( klon üyelik yasak olduğu için bu üyeliğin sınırsız ceza almıştır, tekrarı halinde diğer üyeliğinin ceza süresi de sınırsız olacaktır.)

20. JoNeRR*

JoNeRR* L![se]L!

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    GözlerimiN gözLerine değiDiği her aN akLımda.. Olu

arkadaşlar bu tv olayı çözüldü artık bugün sabah reklam gibi olmasın ama petek dinçöz'ün programına rastladım ve dediki rtük artık işte böyle eğlence programlarında şehitler ile ilgili haber yapmayı yasaklamışş..
    ben bilmiyorum petek dinçöz kendi programındsa söylediii...bi de siyah kurdale taktığını belirtti....

Bu Sayfayı Paylaş