Sonları geliyor, neden mi?

'Siyasi Partiler' forumunda By_SEKOPY tarafından 2 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

 1. By_SEKOPY

  By_SEKOPY Super Moderatör

  Katılım:
  3 Kasım 2005
  Mesaj:
  2,469
  SONLARI GELİYOR, NEDEN Mİ?
  [​IMG]

  İki yıl önce, mayıs 2011 tarihinde “Ortadoğu Yanacak!” diye bir siyasi makale kaleme almıştım. Halen partinin sitesindedir. Makalenin her paragrafında ne varsa, bugün bölgede cereyan ediyor..

  İnsanlığın, “Dünyada halk hareketleri, devrimler, ihtilaller, darbeler ve ayaklanmalar” diye, bir yazılı tarihi vardır. İnsan doğası genetik programı nedeniyle değişmediğinden, bu tarih de, siyasi ve harp tarihi gibi tekerrür ederek canlılığını sürdürüyor..

  Bütün dünya ve Türkiye’de yaşayan aklı başında, bilgi sahibi olan herkes, 5 gün kesintisiz devam bir “Halk hareketinin” yaşandığına tanık oldular.. Eğer birkaç gün daha devam etse idi, kesinlikle olaylar kontrol edilemez hale gelecek ve mevcut hükümet yıkılacaktı..

  Halk hareketinin önünde bırakın polisi, ordu bile duramaz. Nasıl olduysa oldu, başlarına gelecekleri, en azından bazıları, anladı ve eylemlerin tırmanması şimdilik durdu..

  Böyle bir kalkışma Türkiye’de, Cumhuriyet döneminde ilk kez oluyor. Olup bitenler bir zamanlar yapılan, ne öğrenci hareketlerine, ne de bir veya birkaç partinin protestolarıyla ilgisi yok. Sadece 1970’lerde işçi sendikalarının böyle bir kalkışması oldu ve çok zor kontrole alınmıştı. Ancak, onların gücü organize teşkillerinin birbirlerine sıkı sıkıya kenetlenmesinden geliyordu. Ayrıca bir sınıf mücadelesinin haykırışı ve yükselişi olarak kaldı. Her şeye rağmen, milleti sokağa dökmeye yetmedi..

  İstanbul’dan başlayıp önü alınamayan bir orman yangını gibi Türkiye’nin her yerine yayılan, tavırlarından azimkar ve kesin inançlı kadın ve erkeklerin kalkıştığı hareketi, bir parti ve anarşik grupların yaptığını sanan ve bunu dillendirenler, su katılmamış birer aymaz, kelimenin tam manası ile hödüktür. Öyle sanmaya devam edince de başlarına neler geleceğini göreceklerdir..

  “Mal” meydanda olduğu için bugüne kadar, dış ve iç siyasette hangi maskaralıkların yaşandığını anlatmanın alemi yok!.
  İstanbul Taksim de Gezi Parkı meselesi sadece, benzine kibrit çakmaktan başka bir şey değildir. İşin aslı, öfkenin öfke üzerine binmesi sonucu, patlayan nefret ve tiksinmedir. Bunun böyle olacağı da gün gibi aşikardı. Artık testi kırıldı, cin lambadan çıktı ve kral diye yutturduklarının da üryan olduğu anlaşıldı..

  Bundan sonra ağızlarıyla kuş tutsalar, demagojinin feriştahı olsalar, ne kimse takar, ne de dinler..

  Sonuç:
  ABD ve Avrupa devletleri, halk hareketine çoluk çocuk, kadın erkek katılanların eğitimli, bilgili ve orta sınıfa mensup insanlar olduğunu gördüler. Bunların AKEPE karşısında olması ile bu partinin geleceği olmadığını anladılar. Ulusal çıkarları için böyle bir partiye destek vermenin ne anlama geldiğini Frenkler iyi bilir. Çeşitli mizansenlerle gerekeni yapacaklardır.

  Hükümetteki partinin ipi ile kuyuya inilemeyeceğini Arap ülkeleri bile fark etti. Arap televizyonları Türkiye haberlerini en az Avrupalılar kadar iştahla, yerden yere vurarak verdiler.

  “Demokrasi, tramvaydır zamanı gelince ineriz” diyenlerin ne demek istediğini bütün dünya, göstere göstere öğrendi..
  Mevcut hükümet yüzünden bir devlet ve bir ulus, bütün dünyaya rezil edildi.

  Halk, holding medyadan hayır çıkmayacağını bildiği için, hızla sosyal medyadan nasıl örgütleneceğini öğrendi ve gerçekleştirdi. Artık, şakşakçı ve yanaşmaların elinde olan TV ve gazetelerin hiçbir işe yaramadığı da fiilen tescil edilmiş oldu. Suyun, nasıl doğal yatağını bulacağı da öğrenildi.

  Halk, 46 milyondan sadece 21 milyonun oyunu alarak, somun pehlivanı gibi ortalıkta %50’nin oyunu aldım, diyenlerin kispetini alaşağı etmenin yolunu buldu. %10 barajı demokrasinin sefilliği olduğunu anlamamakta direnen şarlatanlara demokrasi neymiş gösterdi.

  Baskı ve sansür altında, süt dökmüş kedi gibi duran holding medya ve paralı yazarları da son gün cesaretlenip efeliğe soyundular. Aferin, anladınız değil mi, başınıza gelecekleri? Çünkü, halk bir gün çalıştığınız TV şirketi ve gazetenin kapısının önüne gelecektir. Patronunuzun beş metre duvarlarının arkasındaki villasına da dayanabilirler. Ki, böyle olacaktır. Dürüst ve yurtsever olun. Siz bilirsiniz, isterseniz olmayın.. Bırakın zekayı ve aklı, zayıf bir öngörünüz varsa bile böyle yapın..

  Artık Türkiye’de, sap da keser de dönmüştür. Eğer kulak kulak ise, göz eğer göz ise ve beyin normal fonksiyonlarını yerine getiriyorsa, her şeyin yeni baştan ve şaşırtıcı bir şekilde cereyan edeceğini görecektir. Kim ve kimlerin başına ne gelecekse, O’na da yazgı denir..

  Yazıyı daha fazla uzatmanın gereği yok. Ama, bir Kastamonu türküsü var ki, sanki Türkiye’de olup bitenlerin hem komedi hem de dramını anlatıyor, sanki!.

  “Manda yuva yapmış söğüt dalına,
  Yavrusunu sinek kapmış, gördün mü sen!”

  Eğer, ülken ve çocukların için dişe diş ve göze göz bir mücadeleye girmediysen, sırf para pul, unvan ve sıfat peşindeysen, sen öldüğünde de hiç yaşamamış olacaksın..

  Osman Pamukoğlu
  Hak ve Eşitlik Partisi
  Genel Başkanı
   
 2. samuray42

  samuray42 New Member

  Katılım:
  17 Şubat 2007
  Mesaj:
  220
  evet birilerinin sonu geliyor,ama kimin?
   
 3. Ata Kızı

  Ata Kızı Moderator

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesaj:
  11,321
  ''' Ve çevresindeki yaltakçı kuşağı ile kendini padişah ve hatta peygamber zannetmeye başlayan Tayyip Erdoğan, hızını alamayıp atını çatlattı '''
   
 4. taraplili

  taraplili New Member

  Katılım:
  29 Kasım 2005
  Mesaj:
  257
  Umarım CHP zihniyetinde yürütülen ve provoke edilen, bu halk hareketinden sizde ders çıkarmışınızdır.Zira hiç bir protesto da saygı ve sevgi zincirleri kırılmamalı.Otobüs yakarak yağmalayarak nerelere geldiğimizi gördük bundan memnun olan zihniyet kronik hasta demektir.Şunu umuyorum herkes şapkasını önüne koyar ve düşünür. Diyorumki böyle bir olaydan kendine prim çıkarıp iktidar hesapları yapan kitle ve önderleri bizler sadece demokratik hak kullanımı adı altında yapılan Türkiyemizi içerde ve dışarda ne hallere düşürdüğümüzü umarım görmüşüzdür/ görmüşlerdir.
  işin birde diğer tarafı var. Meydanları sadece İktidar partisinin aldığı oyu belliki ona oy verenleri tiksinç bulan zihniyet sizler meydanları boş buldunuz, eğer o meydanlara inmesi gerektiğini hisseden bir başka düşünceye ait insanlarla da dolu olsa ortaya çıkabilecek arbedeye içsavaş türünden çıkabilecek olayları alkışlayabilecek misiniz? Lütfen yazılarımı yanlı okumayın ve ön yargılı kabuletmeyin Plak'ın öbür yüzünüde görmenizi isterim.Siyasi rant peşinde olanlar içerde ve dışarda çalışmalarına devam ediyorlar. Yönetimden ve yönetenlerden memnun değilseniz oyunuzu atarken memnun olacağınız partileri iktidara getirirsiniz. olur biter. hepinizi kin ve nefret duymadan birbirmizi kucaklamayı öneriyorum.....sevgi ve esenle kalın
   
 5. taraplili

  taraplili New Member

  Katılım:
  29 Kasım 2005
  Mesaj:
  257
  Sevgili kardeşim üslup şekliniz hiç hoş değil. Ona oy veren bir başka kişilere yapılmış bir kendini bilmezlik olarak görüyorum lütfen daha dikkatli hitap edin .oraya giden herkesi biz gönderdik Syn Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN , Syn Devlet BAHÇELİ ve Syn Kemal KILIÇDAROĞLU .....gibi ayrıca forum kuralları gereğince (4. Kisi, kurum ve katılımcılara kücük düsürücü, alaycı ifadeler kullanılamaz. Kişilerin değil
  düsüncelerin söz konusu olduğu forumumuzda kisisel cekismelere ve kısır polemiklere izin verilemez bunu kuralı hatırlatırım).Eğer mesafeleri kırarsanız kırılırsınız. sevgilerimle
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Haziran 2013
 6. slymnbrs1

  slymnbrs1 New Member

  Katılım:
  15 Ocak 2008
  Mesaj:
  1,160
  Ata Kızının yazdıklarında bir hakaret ve polemik unsuru göremedim. Sevgili arkadaşım bu kadar duyarlı olduğunu görünce göz yaşlarım sel oldu. Forumda başka konularda tahrikin, aşağılamanın, polemiğin, hakaretin ibresi son derecesine vardırılmış konularda hani duyarlısın yaaa seni bu konularda yorum yaparken görmedim. Ya o konuları okumadın yada okudun fakat rahatsız olmadın. Gezi parkı herhangi bir partinin organize veya provake ettiği bir hareket değildir. Doğrudan doğruya halkın tepkisini ortaya koyduğu bir durumdur. Ülkenin dış basında düşürüldüğü durumdan çok rahatsız olduğun belli. O nedenle dışişlerinin gidişatını eleştriyorsun. Millet malımı daha fazla çalma, toprağımı, bayrağımı, dinimi daha fazla kurcalama diye mesaj vermişse bunun adı provakasyon mudur????
   
 7. Ata Kızı

  Ata Kızı Moderator

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesaj:
  11,321

  Madem uslup şeklımı begenmedınız madem oraya gıdenlerı siz gönderdınız o halde başbakanınıza söyleyın Benim ülkemde benım vergılerımle maaş alırken usluplarına ve de hareketlerıne biraz dikkat etsınler. Soruyorum , madem uslup konularında bu kadar dikkkatlı ve düşüncelısınız , başbakanınınız halka yagdırdıgı uslupları nasıl duymuyorsunuz ? İşinize mı gelmıyor anlamadım ? Yoksa harbıden mı duymuyorsunuz ? Tam bır particilik yapıp bıze yapılanı görmeyıp hala başbakana yapılan uspultan rahatsız oldugunuzu söylersenız bu pek gercekcı olmaz.... Benden de saygılar , sevgıler efenim...Bu arada Forum kurallarını gayet net biliyorum merak etmeyınız.Yukarıdakı cümle farkettıysenız virgül içindedir.Yani alıntıdır. Hoş kım dedıyse gayet güzel demıs.Hislerıme tercüman olmus.:smile: Bu arada ıster CHP ister Mhp ıster Akp ısterse baska partı olsun bu halkı sömürmeye bizi aptal yerıne koymaya çalısan hangısıyse elbet cevabını alır..Babamın oğlu olsa haksızlıga gelemem.Benım ablamda AKP li.Siz kendınızı yukarıdakılerden görmuyorsanız üzerınıze alınmayın. Tüm Ak partıye oy verenlere söylenmıs bır söz degıl o
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Haziran 2013

Bu Sayfayı Paylaş