"yıLLık yazısı kLişeLeri"

'Geyik & Mizah' forumunda [me|2wi$] tarafından 12 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. [me|2wi$]

  [me|2wi$] H & M

  Katılım:
  27 Mart 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  işLeTiyoruz = Pp
  Şehir:
  ~~[mermiş&fare]~~

  # kahramanizin ismi mahmudcan olsun...

  mahmudcan seni ilk gordugumde blablabla duusnmustum oysa seni tanidikca anladimki...


  # mahmudcan umarim (o gunlerde ilgilendigi olaya göre) dünyaca ünlü gitarist ,astronot, genetik bilimci, biyolojist olursun....


  # hatirlarmisin birgün nasilda okuldan kacharken mudur yardimcisi neriman hanima yakalanmistik?


  # birgün birbirimizden ayri gece gokteki yildizlara bakarken mahmudcan seninde o esnada ayni yildizlara baktiini dusunerek mesud olacagim...


  # sezai, arka siralardan hic ayrilmayan, devamli gulumseyen malin biridir. umarim o gulumseme yuzunden hic eksik olmaz.

  # tum mutluluklarin seninle olmasi dilegiyle umarim butun bir omur gorusuruz ( naaah )


  # sınıfımısın ( duruma göre okulumuzun da denilir ) en sevilen insanı....
  yaaaa ben yıllardır aynı sınıftaydım bu o mu dedirtir insana ve yıllıgın eaaaah denilip atılmasıyla olay biter


  # hatirlarmisin tarihci bilmem ne beyin dersinde nasi gulmu$tuk senle ( tarti$mi$tik da olabilir )  # biricik kantin arkada$im ( arkada$lar kantin arkada$i, ders arkada$i , oglen teneffusu arkada$i , mala vurma arkada$i,geyik muabbeti arkada$i olarak cesitlendirilebir)

  # sinifin (yada okulun) abisi, ablasi, sebei, mali, motoru, gerzei, inei hedesi hodosu.....  # aramiza giren yollar yillar vs bizi ayiramiycak, ayni bolumu kazancaz, beraber eve cikcaz, ben bula$iklari yikicam sen kurulucaksin, sen gunduz olcaksin ben gece, sen hep caliscaksin ben keyfime bakcam bla bla


  # gülen yüzün solmasın
  # mutluluk yagmurlari altinda $emsiyesiz kalman dilegiyle..

  # sinifa girdiginizde gulumsemesi ile dikkatinizi ceken biri varsa bilin ki kesin mahmutcandir.. mahmutcan hos sohbeti ve ince espirileri ile hepimizin gonlunu feth etmisdir.. hic degisme ve bizi unutma mahmutcan..  # sınıfımızın demirbaş listesinde dolap ve atatürk resmiyle birlikte adı geçen bu arkadaşımıza hayat boyu başarılar dileriz... hede hödö


  # abdullah sinifimizin hayvanlarindan olup kizlar tuvaletinin duvarina sivadigi at boku ilelebet payidar kalacaktir. abdullah seni cok ozleyecegiz!!! karsilasmamak ümidiyle.


  # senin son senesi kah ayrılık acısı kah sınav telaşıyla geçti. bu hengameden dolayı seninle sene içinde sadece üç kere konuşabildiğimizi hatırlattı bana bu yazı, bu yüzden de buraya son senemin ne kadar mutlu geçtiğini bilmeni istediğimi yazmayı istediğimi burada belirtmek istedim.


  # benim sevgili mahmutcanım seninle sadece 12. sınıfta beraber oturabilmemiz ne kadar kötü oldu değil mi? coğrafya dersinde sınıfın ortasına işediğin günü asla unutamayacağım. keşke sen de atılmayıp buraya yazabilseydin...  # sinifimizin bilmemnecilerinden olan...(burda herkes sinifin biseyi olmayi kendine gorev bilmistir mesela sinifin kopyacisi,abisi,gazcisi en kliseleridir)


  # ...seni bu kadar geç tanimis olduguma üzülmüyorum, çünkü biliyorum ki arkadasligimiz okuldan sonra da devam edecek...

  # kafana tokadan baska bir sey takma. (genellikle kızlara yazılır, mahmudcan'a yazılırsa baska anlamlara gelebilir)


  # okulumuzun futbol takiminin kaptani/sol acigiydi. her tenefus/ders top pesinde kosarken hep ter kokusuyla geldigini onceden bildirirdi. bir macta ayagi kirilinca, aci cekmemesi icin vurmak zorunda kaldik.
  seni hic unutmayacagiz mahmudcan  # lisedeki onuncu yilinin sonunda:

  sevgili ogrencimiz 906 mahmudcan i allaha havale ediyoruz. allah da almazsa guzide lisemizde chaycilik yapacak  # sen bu yaziyi okudugunda biz coktan olmus olacaaz mahmudcan. herseyin sorumlusu sensin.


  # 2 senedir ayni sinifta olmamiza ragmen
  bu sene senle bi yakinlastik sirlarimiz paylastik akabinde sevistik..
  sana hayat boyu basarilar

  # (sinif resmi cektirilir sanki avrupa kupasi finallerine katilacak milli takim kadrosu en ortaya hoca gecer(teknik dierktor)- benim bu ortamin krali dercesine ve hocaya
  yazilan binbir yalan)
  -hocam siz bize once insan olmayi ogrettiniz (onceleri hayvanmiydik)
  -hocam matematik dersini siz sevdirdiniz bize(nasi yalan birakti kancik 2 kere ayni dersten)
  -hocam bizi hicc unutmayin cunku biz sizi unutmayacagiz(abi simdi bile hatirlamiorum neye benzedigini yaratik gibigudubet biseydi zaten)(aman hocam beni sakin hatirlama)
  # ne olmak istiyor ---- ne olabilir
  insaat muh.. amele

  offfffff.. boole yaziyolar yaaaa


  # seninle o kadar çok şey yaşadık ki, hepsini yazmak istesem değil bu sayfa bu yıllık bile dar gelir.


  # resimde görülen zat şöyledir, böyledir,vs,vs....

  # (orta son yazıları için)
  "lisede görüşürüz"
  (lise son yazıları için)
  "umarım görüşürüz"  # okulun en çılgın grubuyduk ,üniversite, daha ağırlıklı olarak lisede görülen klişelerden biridir. birbirlerinin götünden ayrılmayan ve mütemadiyen omuz omuza* formatında dolaşan insanlar yıllık yazılırında hep bu mesajı vermek ister.* herkese göre okulun en çılgını, en çok eğleneni kendileridir. eğer fazla abartırlarsa gruplar arasında hayır biz daha fazla eğlendik tadında kavgalar çıkabilir, böylece iki grupta okulun en mal grubu ödülünü kazanır.


  # ted ankara koleji nin ortaokul kısmının bir iğrenç klişesi daha vardır ki akıllara zarardır. "karşıda görüşürüz" (lise bölümü caddenin bir tarafında, ilkokulla ortaokul bir tarafındadır) bunu yazanların katli vaciptir.


  # ilkokulda: hede sınıfımızın çalışkan öğrencilerindendir.. siyah saçlı (hede hödö vıdı vıdı) ileride mimar olmak istiyor.

  ortaokulda: seninle ne günler yaşadık, hem ağladık hem güldük. senin gibi bir dost (vıdı vıdı hede hödö...) lisede görüşmek üzere.

  lisede: öyle anlar vardır ki insan hayatında hiç unutulmayacak, öyle dostluklar vardır ki (hede hödö vıdı vıdı) herşey gönlünce olsun

  üniversitede: bir dostluk düşünün şunları bunları yaşamış, bir onu bunu düşünün şunu şunu görmüş.. hayatın renkleri, bukalemunlarin çükleri vıdı vıdı..


  # o gün hiç gelmiycek sanırdık..oysa bir gün baktık ki.......  # -seninle yasadiklarimizi anlatsam kitap olur herhalde
  -hey be hede, seninle ne gunler gecirdik


  # seninle tanışmamız nasıl da bir bik bik günü olmuştu mahmudcan. sen benim lise hayatım boyunca uçan kelebeğimdin. hayatımın anlamı, bana zart zurtu öğretendin. oysa şimdi yaprak dökümü zamanı geldi ve bilmemkaç yıldır kopmayan bu dostluğumuz araya şehirler girse de bitmeyecek. herkes seni bilmemne olarak tanırdı oysa ben senin kendi içinde nasıl da hede hödö olduğunu çok iyi bilirdim. e artık sana blabla üniversitesi vıyvıycılık bölümünde başarılar dilerim. seninle a.k.m.f.l.e.s.a.dığımız günü hayatım boyunca unutmayacağım ehi ehi. gözlerindeki ışıltı kalbindeki sevgi eksilmesin kelebeğim.
  cankuşun hasibe


  # yıllıkların girişine yazılanlardan bir demet:
  "bugüne kadar hep mezun olmanın hayalini kurduk, şimdi ise o gün geldi çattı. gururluyuz, fekat bir burukluk var içimizde... bunca yıldır bize yuva olan okulumuzdan, ebeveyn olan öğretmenlerimizden, kardeş gibi olduğumuz arkadaşlarımızdan ayrılma vakti..."
  diye devam eder, iç kasar. çoğunlukla sınıfın en inek öğrencisine yazdırılan bu yazıda kelimelerin yeri değişir, eşanlamlıları kullanılır ama içerik değişmez. yalın hali şudur: "hep okuldan kurtulmak istediydik ama şimdi bittiği için biraz üzülüyoruz"
  o vakit uzatma arkadaşım, git mahmudcana yazını yaz, bekliyor çocuk.  # sevgili mahmudcan, ilkbaşta sana feci gıcık kapmama rağmen fen tekrar sınıflarında yaptıgımız geyiklerle kaynaştık, süper eğlendik. hele bi gün okulda drunk olmuştuk ya ehehehe..
  neyse umarım dostluğumuz burda kalmaz mahmud " çılgın genç" can (naaptım ki ben?)


  # "sçs" yazının sonuna iliştirilen bi klişedir, açılımı "seni çok seviyorum"dur ama böyle yazmak bi gelenek haline gelmiştir artık.
  "hatırlar mısın...." diye başlayıp devam eden cümleler.
  "sana bir telefon kadar yakın olacağım" ı da unutmamak lazım.


  # hemen hemen bütün kızların altına "güzelliğiyle dikkatleri çeken", "sevimliliği ve canayakınlığıyla kalbimizi kazanan", "bütün okulun sevgilisi" (oha) ibarelerinin bulunması biraz düşündürücü değil mi? evet bütün okulun aşık olduğu kızlar olabilir, ben denk gelmedim ama efsanelerde yer aldıklarına eminim, ama herhalde 150 kızın 90'ına bütün okul aşık olmuş olamaz değil mi? yoksa okul erkekleri okulun 90 kızına hergün dönüşümlü olarak aşık olma çabasına mı girmişlerdir? bunları bilemiyoruz ama şunu biliyoruz ki o kızların ne yazık ki 88'inin yüzüne anca bakılır kategorisine girdiği bir gerçektir. ya lise yıllarının abazanlığı ile yıllık yazılarını yazanlar kendilerini kaybetmişler, ya da "böyle yazmazsam yayınlamaz" endişesi ile bu en klişe cümleleri ardarda dizmişlerdir. daha da vahimi bu yazıları yazanlar ne yazık ki kızlardır, bir kızın bana "en güzel kızıydın sen okulun herkes sana aşıktı" yazması ise beni endişelendirmeli mi bilemiyorum. (evet bendim o, herkes bana aşıktı, biri de çıksın itiraz etsin)

  resimler yalan söylemez diyeceğim ama özellikle zümrüt'te çekildiyse öyle bir söyler ki elim kolum bağlı kalıyor. tamam siz benim "iğrenç bir karıydı o be" dediğim kızın sarışın mavi gözlü ve 1.50 boyuna rağmen fotomodel olduğuna inanın ama ben diyorum ki salam bacaklı, düğme burunlu gerzek bir karıydı o. evet efendim.


  # ayrıca "sevimliliği ve canayakınlığı ile ünlü" yüzlerce öğrencinin lise hayatları boyunca birbirinden beter uyuz kimseler olarak varlık gösterdiklerini herhalde benim açıklamama gerek yok. kime sevimli ve canayakındı bu insanlar? evladın olsa sevmezsin ekolüne dahil bu gençler kimin kalbini kazanmışlardı? yazmayın böyle şeyler, illa formata uyduracam diyenler de "çok kuuldu, kimseye yüz vermezdi ama o sert görünüşünün altında sımsıcak bir kalbi vardı" falan yazsınlar da "ooo anlayalım" falan diyebilelim tüm lise gerzekliğimizle.


  # ...uzme tatli canini elle patlicanini (derin)


  # en abuk kliselerden birkaci da soyledir.
  sinifimizin selpak deposu: nasil rezil bir meziyetse bu artik, sahis sumuklu biri oldugundan mi, fazla pimpirikli oldugundan mi yaninda surekli kagit mendil tasiyip sinif arkadaslarina dagitir. yillikta da ismi yanina bu klise ilistirilir. genelde baslangic yazisidir.
  ayakli ansiklopedi: siniftaki cok bilen antisosyal tiplerdir. genelde erkekler icin yazilir. ben hic kizlara yazildigini gormedim.
  kalbi camdan ince: ota boka aglayan insan modellerine yakistirlir. sinifin sulugozleri olup en ufak geyikte, sinavlardan dusuk not aldiklarinda aglayan tiplerdir.
  bilgisayar kurdu: bilgisayarlarla icli disli tipler icin yazilir. sinifa oyun dergileri getiren, surekli oyun muhabbeti yapan tiplerdir.
  sinifin bulbulu-muzik kutusu: bu rezil benzetmelerde her daim sarki soyleyen neseli tipler icindir. insan nasil muzik kutusu olur mina koyim tepkisi verilebilir.
  yilligina sadece erkekler tarafindan yazi yazilan abazalar da mevcuttur*. bu kazmalara da abaza arkadas grubu tarafindan sinifin asisi, ickicisi saptamalari yapilir(neye asilik ediyosa lisede). bir kisi de sinifin okuzu, abazasi yazmaz. bu tiplerin bir de esek siki gibi resmi olursa yazinin yaninda kompozisyon tam oturur.

  bir de askeri okul yilliklarinda saptadigim bir olay var ki evlere senlik. her kisimin basinda elemanlarin kendi cizdikleri resimler ki bunlar genelde terminator robocop falan olur, resimlerin ustunde de kisim a ninjalar, vurucu timler, ejderhalar gibisinden ibareler bulunur.  # "aklıma hiç bir şey gelmiyor... yazılacak her şey yazıldı... söylenecek her şey söylendi... ne yazabilirim ki?"
  ardından üç sayfalık bir yıllık yazısı.


  # bir de kız arkadaşlar arasında garip şifreli yazışmalar vardır, beraber hoşlandıkları kişi veya sürekli tekrar edip koptukları espriler hakkında..

  "bob marley'nin mavi donu, -anlayan anladı :))))- x'in (kim acabaa) telefonunu çaldırıp çaldırıp kapatmamız, bitmez tükenmez şokellalı ekmeği yere düşürdüm muhabbetleri (puahaha) falan filan derken nasıl da geçmiş 7 sene..
  (not: "hey mickey mickey'i unutma :pppppp) hadi görüşürüzzz!"

  ne zevk alırlar ki...


  # ben raytap maytap yazmam.


  # baki$larina hayranim senin mahmudcan
  gozlerimi kapatiyorumda baya guzel gunlermi$ seninle mahmudcan .
  x`i gorunce benden selam soylemeyi unutma mahmudcan .


  # bazi arkadaslikar vardir zamanla biter bazi dostluklar vardir çürür gider ama bizim senle paylastiklarimiz simlacan bunlarin hepsinin otesinde. evet sana dostum diyemiyorum simlacan cunku bu son iki senede sen benim icin hem bir abla hem bir erkek arkadas hem bir baba hemde bir sirdas oldun. seninle yaptigimiz cilgin alisverisler, ossye hazirlanirken yaptigimiz makarnalar, sabahlara kadar suren telefon sohbetleri ve su balesi diyaloglarimiz hep bizim icin cok özel oldu. tum bunlari yazmamin sebebi gecmisi sevinerek hatirlamam yoksa hic uzgun degilim cunku lisenin bitisi arkadasligimiz icin yeni bir baslangic hep yaninda olacagim bas belan.
  melodi


  # bi tür de vardir ki ebeveynlerine yazdirirlar bi tutam yazi, mahmutcan seninle ne kadar gurur duysak azdir bidi bidi diye biter bu yazilar hep

  derLeme :)
   
 2. pLayßoy

  pLayßoy New Member

  Katılım:
  21 Kasım 2007
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  1
  Meslek:
  Serbest Meslek
  Şehir:
  H.U.A'dan

  tesekküRleR:..
   
 3. gamshe_Lee

  gamshe_Lee New Member

  Katılım:
  29 Mayıs 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  patoLoji
  Şehir:
  senin oLmadığın buLunmadığın her yerden !!!!

  derLeme :) emeine sağLıq quzenn :p
   
 4. Focus StyLe

  Focus StyLe FıRtına'

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  $u mahmuTcanı fena kıSkandım haberin oLa :hadiordan
   
 5. Spi0n

  Spi0n New Member

  Katılım:
  18 Temmuz 2007
  Mesaj:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  eline saglık merviş yıllık yazıları gercekden cok komik oluo millete ne yazdıysam hepsi yalan:D
   
 6. ali06can

  ali06can Çǿκ کε√díκ طę ∂طí

  Katılım:
  24 Aralık 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenemeyencimsi cisim
  Şehir:
  HeLLisHeR

  :D:D güzeldi eline sağlık :D
   
 7. [me|2wi$]

  [me|2wi$] H & M

  Katılım:
  27 Mart 2006
  Mesaj:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  işLeTiyoruz = Pp
  Şehir:
  ~~[mermiş&fare]~~


  tatlum valla benimle bi alakası yoook ben sei seviyom
   
 8. Focus StyLe

  Focus StyLe FıRtına'

  Katılım:
  11 Eylül 2007
  Mesaj:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  bende bende bendee :utan
   

Bu Sayfayı Paylaş