USB den format atmak.

'Yardım ve Destek' forumunda XinguX tarafından 23 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. XinguX

XinguX New Member

Merhabalar. USB bellekten pcye format atmak istiyorm ama bunu hangi programla yapmam gerek. ve kullanımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

2. delici33

delici33 Member

rufus diye bir programla yapılıyor bildiğim kadarıyla ancak tam anlamıyla nasıl olur bilmiyorum.Bu ismi google biraz araştırısan, nasıl kullanılacağını falan videolarla birlikte bulabilirsin.

3. XinguX

XinguX New Member

şuan deniyorm inşallah olur. ingin için teşekkürler.

4. SqooK^

SqooK^ pete Site Yetkilisi

Windows 7 USB DVD Download Tool deneyebilirsin. xp hariç yalnız xp yi atmaz flasha windows 8.1 kadar da DESTEKLER BEN HER ZAMAN BUNU KULLANIYORUM

5. Ethnic

Ethnic Active Member

iso to USB diye aratırsan birsürü sonuc bulursun. SqooK^ 'un dediği program xp çalıştırmıyor doğrudur ama çalışan dosyalar var.
    Format atman için ilk önce iso dosyası indirmen gerekiyor. Kullanacağın işletim sistemine göre indirebilirsin örnek Windows 7.iso dosyasını indirdin yukarda verilen veya bulduğun programlarla usb belleğini boot edip (Kullanımı kolaydır çünkü karışık değil) usb'ye windows dosyalarını atabilirsin.

Windows başlamadan BİOS ekranına (kulandığın anakart veya laptop ise marka'ya göre dğeişir) boot ekranından başlatma seçeneklerinden usb belleğini seçmelisin. sonrasında cd'den format atarmış gibi atabilirsin

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş