Windows 7 de format atma problemi

'Yardım ve Destek' forumunda eagel tarafından 20 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. eagel

eagel New Member

Merhaba
    Problemim kısaca şöyle ;
    Windows 7 cd ile format atmaya başladım ve 1tb lık wd blue harddiski 3 bölüme ayırdıklarını sonra windows 7 64 bit işletim sistemini yüklemeye başladım yükleme tamamlanıyor kısmına geçtiğinde pc tekrar açılınca 1dk sonra mavi ekran hatası veriyor. (0x00000007e) ram leri değiştirdim, harddisk i değiştirdim, format cd sini değiştirdim, başka bilgisayarda denedim hep aynı mavi ekran hatasını aldım. Fakat harddiski bölmeden format attığımda düzgün yükledi. Neden harddisk i.böldüğümde mavi.ekran hatası alıyorum? Wd blue 1tb harddiski yeni aldım önceki harddiskim bozuk olduğunu düşündüğüm için. Bu sıkıntını neden kaynaklandığı konusundan yardımlarınızı bekliyorum. (amd fx8320, msı970a anakart, 4 gbddr3 1333 kingstone ram, powercolor r7 265, 600w psu)

2. anafor_18

anafor_18 New Member

tek bölüm olarak formatını tamamlayıp aygıt yöneticisi disk yönetiminden hdd bölebilirsin ancak bu alternetif olur

3. eagel

eagel New Member

Teşekkür ederim anafor _18 bende senin söylediğin yöntemle yaptım. Ama format sırasında hdd yi bölüp windows 7 yi yükleyince neden mavi ekran hatası aldığımı hala çözemedim.

4. SqooK^

SqooK^ pete Site Yetkilisi

eagel anakart satasını kontrol et bazı hddler dırek fabrıkadan cıkıslı arızalı oluyor bızde o şekilde 1 hdd değiştirdik eğer yeni aldıysan değiştirmeni tavsiye ederim yada iade etmeni..

onun haricinde sata larını kontrol et ettikten sonra hala böyle bir hata alıyorsan hdd de problem olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş